туберкульоз копияЗа 6 місяців 2016 року на туберкульоз органів дихання  захворіло 325  осіб, що на 8,3% більше, ніж за аналогічний період 2015 року (300 вип.).

Інтенсивні показники відповідно склали 34,0 на 100 тис. нас. проти 28,0 у 2015 році, Україна (5 міс.) – 23,2. Ріст  захворюваності відмічено у 12 районах
Кількість бактеріологічно підтвердженних діагнозів туберкульозу органів дихання у першому півріччі поточного року склала 243 випадки, проти 216 у минулому році, що більше на 12,5%.
Фактори, що сьогодні ускладнюють епідситуацію, це поєднання туберкульозу з ВІЛ-інфекцією  та збільшення кількості мультирезистентних форм .Померло від усіх форм туберкульозу 56 хворих (5,3 на 100 тис. населення), що на 37,5% менше, ніж в 2015 році.
В звітному році пересувні флюорографи працювали в 6 районах та м. Прилуки.
Аналіз захворюваності на туберкульоз по соціальній структурі свідчить про те, що більше хворіють незахищені в соціальному відношенні групи населення.
Серед дитячого та підліткового населення зареєстровано 7 випадків захворювання на туберкульоз органів дихання  У 2 захворілих  джерелом захворювання були члени сім’ї (батьки); в 4 випадках – джерело інфекції не встановлено. По віковій структурі  3  дітей віком до 14 років, 4 – у віці 15-17років
4 дітям діагноз встановлено при проф. огляді, 1 – при обстеженні як контактних, 2 –  по реакції Манту.
За поточний період 2016 року в області народилося 4273 дитини з них щеплено у відділенні та на дільниці 93 дитини (2,2%). Залишаються не щепленими майже всі, через відсутність вакцини.
Зростання кількості випадків на туберкульоз відбувається за рахунок  зростання кількості мультирезистентних форм, пов’язано з недостатньою ранньою діагностикою та ефективністю лікування туберкульозу.
Необхідно пам’ятати, що захворювання «Туберкульоз» ­– це не вирок. Потрібно своєчасно звертатися за медичною допомогою, а для цього необхідно всім знати головні симптоми захворювання:
кашель більше 2 тижнів,
підвищена стомлюваність,
слабкість,
підвищена пітливість, особливо вночі,
зменшення маси тіла без причини,
підвищення температури тіла,
задишка при незначних фізичних навантаженнях.
Якщо у Вас є наявність принаймні трьох з цих симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря, який призначить вам флюорографічне обстеження легенів та дослідження мокротиння, для дітей туберкулінодіагностику (пробу Манту).
Крім того, важливо знати, що іноді лікування туберкульозу це достатньо тривалий процес, тому важливо пройти весь шлях до кінця.
Щоб не захворіти туберкульозом в умовах епідемії необхідно повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок, займатися спортом, загартовуватися, проводити більше часу на свіжому повітрі, часто провітрювати приміщення в якому ви працюєте або мешкаєте. Уникайте придбання продуктів тваринництва, які не пройшли ветеринарного обстеження. Не купуйте молочні продукти, які фасовані в нестерильний посуд, в пластиковий посуд який раніше використовувався для інших потреб. Строго виконуйте правила особистої гігієни, обов’язково проходьте періодичне, не рідше 1 разу на рік, медичне, в т.ч. флюорографічне, обстеження
Безвідповідальне ставлення до свого здоров’я й нехтування першими проявами захворювання, уникання профілактичних обстежень призводить до несвоєчасного виявлення туберкульозу, що у свою чергу призводить до значного збільшення захворюваності туберкульозом . Пам’ятайте: захворювання легше попередити, ніж лікувати.

З повагою, завідувач Менського РЛВ ЧМрВ ДУ «Чернігівський ОЛЦ»    Зеркаль Ю.А.

Коментарі закриті.