Ситуація на валютному ринку України стабільнаПро стан грошово-кредитного ринку області йшлося під час чергового засідання прес-клубу «Ділове слово», яке відбулося 21 травня.

Начальник управління Національного банку України в Чернігівській області Леонід Волошок зазначив: «Ми забезпечили стабільність грошової одиниці».

За 4 місяці 2013 року можна помітити деякі тенденції розвитку банківської системи — це стосується як збільшення банками обсягів активних операцій, зокрема, кредитування, так і залучення коштів.

Упродовж 4 місяців поточного року банківськими установами області було видано кредитів на суму 2171,1 млн. грн., що на 58 % більше, ніж за відповідний період минулого року. Позичальники надають перевагу кредитам в національній валюті. Станом на 01.05.2013 року їх об’єм становив 2030,7 млн. грн., або 93,5 % від загальної суми кредитів. Більш активно кредитувався корпоративний сектор: суб’єкти господарювання отримали 1611,3 млн. грн. кредитів, в той час як фізичні особи — лише 559,8 млн. грн.

Леонід Волошок підкреслив, що основним джерелом кредитних ресурсів банківських установ області є їх депозитні зобов’язання, зокрема вклади населення. За 4 місяці поточного року депозити фізичних осіб зросли на 393,6 млн. грн. і станом на 01.05.2013 року складали 4927,3 млн. грн. Гривневі вклади становлять 68,6 % від їх загального об’єму, решта — це валютні депозити.

До речі, за словами представника Нацбанку України, у розрізі валютних депозитів Чернігівщина більше зорієнтована на долар, ніж на євро.

Ситуація на валютному ринку на сьогодні стабільна, керована і не викликає нарікань. Готівкову валюту без проблем можна купити чи продати в будь-якій банківській установі. Щоб стимулювати населення не тримати валюту на руках та дати можливість заробити на своїх заощадженнях, Національний банк України у минулому році розробив новий інвестиційний інструмент — Державні казначейські зобов’язання у валюті.

Це — новий вид цінних паперів, вартістю 500 доларів США, який має свої переваги. Прибуток сплачується у валюті і звільнений від оподаткування. Гарантію виплат дає держава, що мінімізує ризики. Казначейські зобов‘язання випускаються терміном на 2 роки, їх продають установи Ощадбанку. Виплати доходу здійснюються кожні 6 місяців (23 долари для серії «А», та 20 доларів — для серії «Б»).

За необхідності вкладник може достроково продати Ощадбанку казначейські зобов’язання на договірних засадах за ціною не нижче їх номінальної вартості. Зараз установи Ощадбанку здійснюють продаж серії «Б» під 8% річних (дохід для серії «А» було встановлено у розмірі 9,2 % річних). З початку реалізації в області продано 660 казначейських зобов’язань на суму 330 тис. дол. США.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Національного банку України є розширення сфери застосування безготівкових розрахунків. Станом на 01.04.2013 року у регіоні функціонували 691 банкомат, 689 банківських POS-терміналів та 2461 торговельний термінал.

Підбиваючи підсумки, Леонід Волошок зазначив, що Національний банк України й надалі сприятиме забезпеченню стабільності та сталого розвитку банківської системи для ефективного виконання нею основних функцій, передусім — економічного зростання нашої держави.

Коментарі закриті.