Законопроект перебуває на підписі у президента. Зміни передбачають, що на перше місце під час розлучення батьків ставитимуть інтереси дитини, – інформує gorod.cn.ua.

Суперечки за майно можуть вести скільки завгодно, а забезпечення дитини буде вирішуватися миттєво. Довгі судові тяганини за аліменти тепер скоротилися до трьох днів. Той, хто хоче отримати виплати на дитину, має просто звернутись до суду. І протягом 72 годин там мають видати наказ, де вказана чітка сума аліментів.

Якщо про доходи батька нічого невідомо – щонайменше це може бути 50% від прожиткового мінімуму на дитину: 700 грн малюкам віком до 6 років, і 900 грн – дитині старшого віку. Якщо відомо – четвертинка від його заробітку. І не обов’язково офіційного. Доводити законність претензій утримувачу дитини більше не потрібно. Тобто фактично це відбувається заочно. І без стягувача, і без боржника.

Суд спочатку має забезпечити матеріально дитину, а далі розглядати скарги незадоволених скільки заманеться. Це означає, що весь тягар судів перекладається на плечі того, хто ухиляється від сплати аліментів.

Раніше суд зважав лише на офіційні заробітки платника аліментів. Але якщо ви зможете довести, що він отримує більше, ніж показує: їздить за кордон, купив машину, квартиру або оплачує шалену комуналку, то ці дані тепер суд має врахувати при визначенні суми аліментів. Тож, виплати в конверті тепер важче приховати. Бо йдеться не про зарплату, а про доходи. І мінімальні аліменти можуть вирости до кількох тисяч.

Та закон захистив і платників аліментів від надмірних апетитів позивачів. І встановив верхню межу аліментів. Це 10 прожиткових мінімумів на дитину – 18 тисяч гривень. Більше не можна. Така собі рівновага сторін.

Кримінальні провадження щодо неплатників аліментів в Україні – це рідкість. Засудження – ще більша рідкість. Зазвичай, неплатники аліментів уникають відповідальності. Засуджених за несплату аліментів 2014 року було 2600 осіб, 2015-го – 1300 осіб, а торік – удвічі менше, 700 осіб. І це при тому, що судових тяганин в Україні понад 7 мільйонів. І навіть рішення суду більшості з них не указ.

Якщо колишній чоловік чи дружина офіційно безробітні, їм також призначаються аліменти за середньою зарплатою в регіоні. Якщо це 10 тис. грн, то відповідач має платити 2,5 тис. грн на одну дитину. Бо йдеться про виплати не на користь когось із розлученого подружжя.

Головний постулат закону – аліменти це 100% власність дитини. Опікун, звісно, можете ними розпоряджатись, але належать вони дитині. І той, хто платить їх, має право вимагати звіт за кожну копійку.

До речі, право на аліменти мають і батьки – коли в старості потребуватимуть опіки й допомоги. І єдина причина відмовити біологічним батькам в аліментах – їхнє ухиляння від батьківських обов’язків.

Коментарі закриті.