Де заробити гроші? Це запитання дедалі частіше виникає у  людей, котрі мають вільний час і бажання працювати. У цьому їм допоможе державна служба зайнятості.

Можливість знайти роботу є у кожної людини, але для того, щоб отримати бажану роботу треба постійно займатися її пошуком. Навіть у складних кризових умовах можна знайти гідну роботу – варто лише запастися терпінням та відповідними навичками пошуку. Навчити людей швидко й ефективно шукати роботу допоможуть спеціалісти з профорієнтації районного центру зайнятості.

По-перше, необхідно віднайти і опрацювати щонайбільшу кількість джерел вакансій. Наприклад, вакансії центру зайнятості у секторі самостійного пошуку роботи або на нашому сайті trud.gov.ua, вакансії кадрових і рекрутингових агенцій, вакансії, що розміщені у ЗМІ та Інтернеті, інформацію про розвиток підприємств  галузі, що Вас цікавить, врешті-решт – інформацію, яку можна почути від будь-кого чи прочитати будь-де.

По-друге, навчитися подати власний професійний досвід у резюме.

По-третє, правильно провести співбесіду як по телефону, так і особисто з роботодавцем чи з його представником.

Це ж стосується  і додаткової роботи чи додаткового заробітку. Хочу лише зазначити, якщо Ви шукаєте додатковий заробіток, то варто розглядати будь-які пропозиції роботи, навіть некваліфікованої. Для людини без освіти і без досвіду роботи завжди знайдеться  некваліфікована робота. Звичайно, що ми спочатку пропонуємо роботу, яка є, або за необхідності спрямовуємо безробітних на професійне навчання.

Сьогодні затребувані і популярні робітничі професії. Приміром водії, прибиральники, вантажники, трактористи. Більшість з таких вакансій не потребують високої кваліфікації й освіти. Звичайно такі роботи менш оплачувані, ніж, скажімо, ті, які вважаються сучасними й популярними, хоч виникли досить давно.

Однією з екзотичних сьогодні являється професія коваля, коли виготовляються предмети ексклюзивні, на замовлення, а тому вони коштують дорого. Відповідно й оплата праці велика. Або професія флориста. ЇЇ теж не можна вважати новою. Творчі люди здавна намагалися виготовити з квітів панно, букети.

Таким чином, і молоді люди, і пенсіонери, і всі, хто має вільний час і бажання працювати можуть звертатися до нас, адже ми працюємо під девізом: «Робота існує для тих, хто її шукає». І життя підтверджує це гасло.

Одне з головний завдань фахівців центру зайнятості – активізація життєвої позиції безробітного до самого ставлення пошуку роботи. Адже багато непрацевлаштованих людей, особливо тих, хто довгий час перебуває на обліку у центрі зайнятості якоюсь мірою починають боятися роботодавців. Саме тому, фахівці ЦЗ і проводять з ними семінари і тренінги, спрямовані на подолання психологічних бар’єрів та на цілеспрямований пошук роботи. У відділі профорієнтації та профнавчання центру зайнятості спочатку з’ясовують побажання та можливості клієнтів, знайомлять їх з найважливішими аспектами законодавства про зайнятість та озброюють знаннями про права і                                                   обов’язки безробітних, а вже потім рекомендують своїм колегам-спеціалістам з  працевлаштування. Разом з тим, якщо роботодавець бажає підвищити кваліфікацію свого потенційного працівника , котрий перебуває на обліку у центрі зайнятості, то фахівці центру організовують їм стажування або ж підвищення кваліфікації безпосередньо на робочому місці. У центрі зайнятості зі всіма клієнтами працюють на кінцевий результат – працевлаштування.

Автор: директор Менського районного центру зайнятості Тамара Кот.

Коментарі закриті.