Столітня Єфросинія Свистільнік, яка живе в селі Стольному Чернігівської області, зберігає бадьорість і допитливість, читає без окулярів, часто посміхається і з задоволенням ділиться секретами свого довгого життя, пише газета “Сегодня”.

“Так мені Бог написав – стільки жити!” – каже вона.

У жінки п’ятеро дітей, десять онуків, 17 правнуків і вже п’ять праправнуків.

На питання про довголіття бабуся посміхається і каже, що ніякої таємниці немає – все життя вона багато працювала, але вміла і відпочити.

“Танцювати – ніхто мене не перетанцьовував! Скільки я танцювала! Музика заграє влітку біля клубу, а тут чутно вже біля хати. І бігом в клуб, босоніж! Там танцюємо – пісок стовпом!” – зізналася вона.

При цьому бабуся додає, що зараз її вік дає про себе знати – працювати вона вже не може, а господарством займається донька – теж пенсіонерка, з якою вони живуть удвох.

Тим часом, відпочивати довгожителька любить досі – з книгами. Їх вона читає багато і без окулярів, а найбільше любить житія святих. Жінка завжди була побожною, але найбільше її віра зміцнилася після того, як 15 років тому їй поставили страшний діагноз – рак легенів.

“Сказали взагалі – пізно лікувати, все. Забирайте додому, і все! Тоді то в монастир, то молилася я за неї, і, слава Богу, де воно все поділося, і не знаю!” – згадала дочка.

Варто додати, що родичі довгожительки теж намагалися вивідати її секрети.

“Казала, тітка Проню, а в чому ваш секрет? А вона каже – треба працювати і молитися! Одне єдине”, – зізналася родичка бабусі Антоніна Калюжна.

А сама довгожителька додає, що ще необхідно правильно харчуватися: обов’язково дотримуватися посту і не зловживати жирною і шкідливою їжею.

Коментарі закриті.