Виробами Аліни без задоволення милуватися неможливо. Дивовижної краси білі лебеді, кошик, наповнений червоними полуницями, а ще – ананаси, кактуси, лимони, автомобіль, потяг, сова… І все це зроблено з паперу, без жодної крапельки клею чи бодай маленької скріпки. Інструменти дівчина використовує прості – ножиці, олівець та лінійку.

Навчилася в Інтернеті

Творити паперові дива Аліна почала торік. Якось у знайомих побачила лебедя, виготовленого у техніці оригамі, і дуже зацікавилась.

Брат її батька знайшов в Інтернеті схеми деяких виробів, які можна зробити з паперу, роздрукував і передав племінниці.

– Пояснення до них були англійською мовою, – каже Аліна, – однак це мене не збентежило, оскільки я непогано знаю англійську. У нас вдома поки що нема комп’ютера, то користуюсь ним у дядька Сергія. Якось сама знайшла фото уже готових виробів.

У кімнаті Аліни зараз є ціла виставка паперових виробів.

– Багато подарувала друзям, – каже дівчина. – Дещо вдалося продати на Троїцькому ярмарку, де була влаштована виставка моїх виробів. І в школі діти милувалися орігамі, дехто захотів навчитися робити такі самі твори.


Ваза з газет

Це заняття дуже захоплює і дисциплінує, зізнається 13-річна майстриня. Цього літа Аліна їздила відпочивати до моря, отож оригамі теж відпочивало.

– Скучала я там без свого заняття, – каже Аліна. – Правда, готувати модулі (а саме так називаються маленькі паперові трикутнички) нуднувато, а от складати їх докупи – цікаво, бо народжується витвір мистецтва.

При виготовленні потяга і автомашини Аліні довелося скласти по три тисячі (!) модулів на кожен виріб. Змайструвала вона і вазу зі старих газет, пофарбувала її і покрила лаком. У готовий виріб поставила квіти – ромашки, нарциси, конвалії, які з’явилися з-під умілих рук дівчинки теж способом оригамі.

Аліна вже стільки намайструвала цікавих речей з паперу, що треба робити стелаж на всю стіну. Татко пообіцяв, що полички з’являться.

«Наше слово» милувалося виробами дівчини саме тоді, коли її батьки були на роботі. Мама працює старшою медсестрою у лікарні і захоплюється хатніми квітами – вазончики із живою красою стоять на підвіконнях у три ряди. Є і акваріум з рибками.

У такій сім’ї, де поважають і цінують прекрасне, Алінці добре твориться.

Скільки ж часу витрачає дівча, аби зробити, скажімо, лебедя?

– Десь день, – каже Аліна. – Інструменти прості – олівець, лінійка і ножиці. Папір купуємо у магазинах і на базарі. Нас уже всі продавці цього товару знають, то, буває, ціною поступаються. Чомусь у моїх друзів і знайомих популярністю користуються саме лебеді, я їх виготовила понад два десятки.

Коментарі закриті.