Сьогодні ми уже зітхаємо з полегшенням: на вулиці не +39 °C, а +32 °C. Навіть така невелика різниця дуже відчувається, дихається якось легше.

456389

Спека цього літа спричинила справжній ажіотаж серед покупців: вентилятори привозили з самого Киева і продавалися за списком, як у часи СРСР. При чому, на початку літа ці рятівники коштували дешевше, ніж на даний момент.

“Такої спеки не було вже мабуть років 100”, – говорять сусіди ввечері  на лавочці, які вийшли поспілкуватися за прохолоднішої погоди. Насправді ж, як повідомляє директор Інституту гідрометеорології Володимир Осадчий: “Аналогічні літні температури спостерігалися влітку 1938 і 1948 років. Тоді середня літня температура сягала 39,4 градуса”. Водночас він наголосив, що це абсолютно не означає, що наступне літо також буде “практично аномальним”. Пояснюючи це тим, що фази підвищення температури тривають понад 30 років. Як повідомляє нам Інтерфакс-Україна, директор Інституту гідрометеорології зазначив, що наразі триває фаза підйому літніх температур, яка розпочалася ще в 1976 році.

“Ще 5-7 років нам доведеться жити в умовах різких високих температур у літній період. Наприклад, із 2012 року почнеться повільна фаза спаду температур”, – зазначає Володимир Осадчий.

Крім того, також ним було відмічено, що згідно з науковим дослідженням та спостереженнями, постійно підвищується середня температура в зимовий період.

Відповідаючи на запитання, чого очікувати громадянам України від майбутньої зими, він сказав: “Якщо враховувати, що дуже рідко повторювалися періоди холодної зими, то ймовірність того, що зима буде дуже холодною… я б не сказав”.

Метеорологи нам говорять одне, а сама природа пророкує інше.  Літо зараз сухе, а за народними прикметами, сухе літо – на дощову осінь. Ще говорять, що якщо у першій половині серпня погода постійна – зима буде довга. Наша ж спека невідстаючи крокує за нами ще з середини липня. А от коли літо сухе й спекотне – зима малосніжна, але морозна.

Тож кому вірити: метеорологам чи народним спостереженням? Прийде осінь, самі в усьому розберемося.

Коментарі закриті.