Сьогодні, 23 вересня – День осіннього рівнодення-2018. У цю добу тривалість дня і ночі однакові.

А ось після нього світловий день починає скорочуватися, а ночі, навпаки, ставати довшими.

Зазвичай осіннє рівнодення проходить 22 або 23 вересня. У 2018 році перехід Сонця в південну півкулю відбудеться о 01.54 за Гринвічем (03.54 за київським часом) 23 вересня. Потім день ставатиме коротшим аж до дня зимового сонцестояння – у цьому році 21 грудня.

Цікавий факт: прийнято вважати, що під час осіннього рівнодення тривалість дня і ночі однакова і становить 12 годин. Але насправді цього дня Сонце візуально перебуває довше над Землею завдяки ефекту атмосферної рефракції, тому світлий час доби на кілька хвилин довше за темний. Відбувається це тому, що рівнодення математично вираховується по центру сонячного диска, а різниця між моментами сходу і заходу визначається за верхньою точкою світила.

Починаючи з дня осіннього рівнодення, в північній півкулі Землі день почне потихеньку спадати, а ночі, навпаки, будуть ставати все довшими. Так триватиме до середини грудня, дня зимового сонцестояння. А в південній півкулі в день осіннього рівнодення починається астрономічна весна.

Подякуйте Богу за все хороше, що у вас було в цьому році, за те, чого ви зуміли досягти за все позитивні моменти і радості, які надавали вам впевненості і сил для руху вперед.

 

За матеріалами з відкритих джерел.

 

 

Коментарі закриті.