Скажіть «люблю» мовою квітів
Юлія Яхно з Березни демонструє дивовижний букет, створений у менському салоні «Кипарис». Це диво вартістю 800 гривень замовила її подруга Оксана Павленко, щоб привітати з днем народження свою матусю Олександру Іванівну.

У багатьох народів квітковий знак кохання – троянда, а от у англійців – незабудка, у китайців – півонія.

Кожному знаку своя квітка

Звання найдавніших серед вирощуваних людиною квітів заслуговують троянди. Вони росли ще 5000 років тому в садах на Сході.

– Яким би не було джерело походження троянди, ця квітка, безсумнівно, є найвідомішим символом краси і любові, – погоджується менський квітникар Микола Перепадистий. – Якщо квітами милуватися, вдихати їх аромат, розмовляти з ними, то вони передають частину своєї життєвої сили.

– Вважається, що кожному знаку Зодіаку відповідає своя квітка, – зазначає Микола. – Наприклад: Скорпіону – нарцис, Стрільцю – лаванда, фіалка, жасмин; Козерогу – мак чи біла гвоздика. Натура Тільця гармонує з грошовим деревом, конвалією і жоржинами; Близнюкам спеціалісти радять завести в домі ромашки, а на Рака позитивно впливають лілеї і тюльпани. Хоча будь-які квіти, подаровані від щирого серця, можуть принести позитивний настрій і навіть дуже довго не в’янути.

За словами квітникаря, мова квітів може бути не менш виразною і зрозумілою, ніж слова, жести і погляди. Символіка кольорів змінюється в різних країнах. У багатьох народів знак кохання – троянда, а от у англійців – незабудка, у китайців – півонія.

Якщо мова іде про такий дарунок, як квіти в горщиках, то кажуть, що їх краще презентувати лише найближчим людям та родичам. Багато хто не наважується дарувати кімнатні квіти в горщику, а даремно. На Заході це давно шанована традиція.

Від квітки до букету

Складання букета – ціла наука, мистецтво. Деякі люблять дарувати величні букети, інші підносять одну квітку.

– Арабське прислів’я говорить: «Краще дарувати коханій кожен день по квітці, ніж відразу всі квіти в одному букеті», – каже Микола Перепадистий. – Але це вже особиста справа для кожного. Хоча лише непарне число квіток надає букету істинно позитивну енергію і гармонійність. Найоптимальніша кількість квітів у букеті для подарунка – три, п’ять або сім.

Знавці жіночої психології – французи прийшли до висновку, що подарувати квіти зі змістом можна, якщо взяти до уваги вік, соціальне становище і привід, за яким підносять букет. Юній дівчині при зустрічі дарують напіврозкриті запашні квіти – рожеві або жовті бутони троянд, червоні гвоздики, конвалії, білі хризантеми і т. п. Молодій жінці – пишно квітучі червоні троянди, гладіолуси, тюльпани, гвоздики ніжних відтінків, хризантеми, жоржини. Жінкам бальзаківського віку – елегантні, не надто яскраві квіти світлих тонів. Ніжні, мініатюрні букети фіалок, пролісків або конвалій чудово підійдуть для будь-якої жінки. Якщо ви хочете подарувати квіти чоловікові, тоді рекомендується дарувати хризантеми, гладіолуси або півонії.

Про що говорять кольори?

Трактування значення кольорів квітів є дуже різноманітним, а іноді навіть суперечливим.

– Переважання яскравої тональності створює урочистий, життєрадісний настрій, – розповідає Микола Перепадистий. – Білий колір дарує відчуття свіжості та чистоти, помаранчевий і жовтий – теплоти і світла, блакитний – довірливості.

Червоні та білі троянди в одному букеті означають єдність, а жовті – радість спілкування. Рожеві символізують надію і ніжність. Білі квіти – яскравий доказ ніжних почуттів, поваги і пристрасної прихильності.

Для заручення вибирають вишукані блідо-жовті троянди, білі і рожеві гвоздики, гербери різних відтінків. При народженні дитини матері підносять квіти рожевого або червоного тону (троянди, гвоздики, фрезії), якщо народилася дівчинка; блакитний, синій або фіолетовий колір (наприклад, фіалки, незабудки, анемони) буде доречним при народженні хлопчика. Появу близнюків вітають двома однаковими букетами.

Квіти – це універсальний подарунок, який може сказати більше, ніж будь-які слова. Іноді навіть невеликий букетик, свіжий і живий, може передати більше теплоти і ніжності, ніж пишні фрази і дорогоцінні подарунки.

Коментарі закриті.