Фельдшер Олена Стародуб.
Фельдшер Олена Стародуб.
Не встигло відбутися реформування медичної галузі, а Менщиною вже посунули чутки. Та ще й одна від іншої страшніші: «машини «швидкої» до Чернігова заберуть…», «заберуть, але не до Чернігова, а в Корюківку – там центр буде…», «виклик стане платним». Народ вже звично потихеньку став впадати в паніку.

Забезпечення з Чернігова

– Хтось із жителів району відчув на собі  якісь негативні зміни у роботі «швидкої допомоги»? – питає головний лікар району Петро Хомрач. – Якщо таке було – телефонуйте мені особисто. А чутки давайте залишимо бабусям на лавочках. Реформування в області і в районі справді розпочалося. За рішенням обласної ради, утворено комунальний заклад «Лікарня медицини катастроф та невідкладної допомоги Чернігівської обласної ради». На сесії нашої районної ради ухвалено відповідне рішення: усі шість наших бригад «швидкої допомоги» з 1 січня передано в підпорядкування цього обласного закладу. Також передано машини, медичне обладнання, рації та інше. До штату лікарні медицини катастроф та невідкладної допомоги перейшли й 52 працівники – водії та фельд­шери «швидкої» району.

При цьому всі бригади (і техніка, і люди) базуються на попередніх місцях: дві в Мені, і по одній в Березні, Макошине, Стольному та Бірківці. А ось забезпечення їх пальним, зап­частинами, медикаментами, заробітною платою тепер буде здійснюватися безпосередньо від Чернігова.

– Тож ніхто пішки до ворожки не буде ходити лікуватися, – посміхається Петро Петрович. – Є і техніка, і спеціалісти. Більше того – вже 4 січня наша «швидка допомога» отримала з обласного центру медикаментів на 50 тисяч гривень. Позитивні зрушення є, і вони не останні.

До хворого – по навігатору

Поки що номер виклику «швидкої допомоги» залишається незмінним – 103. Дзвінки надходять до центральної районної лікарні. Але на майбутнє плануються кардинальні зміни.

– Після того, як усі бригади отримають нові автомобілі, їх забезпечать сучасними засобами зв’язку та навігаторами, – продовжує розповідь головний лікар району. – Тоді в Чернігові буде створено централізовану диспетчерську службу, електронне табло якої фіксуватиме місце знаходження кожної бригади по всій області. Диспетчер сам коригуватиме маршрут. Навіть кордони районів не будуть враховуватися – яка машина знаходиться ближче до місця виклику, та й виїде до пацієнта.

При формуванні нових бригад та вибору місця їхньої дис­локації враховуватиметься фактор часу прибуття: по місту – не більше 10 хвилин, у сільській місцевості – не більше 20 хвилин.

Коментарі закриті.