Державне агентство лісових ресурсів України підготувало проект спільного наказу Мінагрополітики та Мінприроди, що передбачає збільшення такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання. Про це повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич.
Такси збільшено в чотири рази з урахуванням як мисливсько-господарської, екологічної, естетичної цінності, так і підсумкового індексу інфляції. Наприклад, Держлісагентство пропонує збільшити розмір стягнення за незаконне добування або знищення однієї особи лося до 80 тис. грн (на сьогодні – 20 тис. грн), оленя європейського – до 60 тис. грн (на сьогодні – 15 тис. грн), оленя плямистого – до 50 тис. грн, лань – до 40 тис. грн (на сьогодні – 10 тис. грн), козулі та муфлона – до 32 тис. грн (зараз – 8 тис. грн).
Також у чотири рази буде збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення птахів.
Варто зазначити, що чинні такси для обчислення розміру відшкодування збитків затверджені спільним наказом Міністерства охорони навколишнього середовища та Державним комітетом лісового господарства ще у 2007 році. Норми наказу є застарілі та не сприяють запобіганню незаконному добуванню тварин, а суми є значно меншими, ніж подальші витрати на відтворення природних ресурсів. Окрім того, Христина Юшкевич повідомила, що Держлісагентство ініціюватиме внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.
Вона пояснила, що, наприклад, у чинній статті Кримінального кодексу обмеження або позбавлення волі застосовується лише в разі порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотної шкоди. Тобто за одну незаконно вбиту мисливську копитну тварину браконьєра не посадять до в’язниці. Тому зміни стосуватимуться поширення кримінальної відповідальності (обмеження волі строком до трьох років) за порушення правил полювання, що мало наслідком добування кабана, лань, оленів європейського та плямистого, козулі, лося, муфлона.
«Ми підтримуємо, щоб відповідальність за браконьєрство була підвищена і на законодавчому рівні. Необхідно збільшувати і штрафи (зараз максимум 3 400 грн, а планується 17 тис. грн, для посадових осіб – з 6 800 до 34 тис. грн) та строки ув’язнення», — наголосила т.в.о. голови відомства.

Коментарі закриті.