Школам і садочкам бракує комп’ютерівНапередодні нового навчального року у Мені відбулася традиційна серпнева конференція працівників освіти. Говорили педагоги про підсумки попереднього навчального року, про стан підготовки до нового, про впровадження з 1 вересня державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти в других та п’ятих класах.

У районі відкриваються садочки

Аналізуючи розвиток дошкільної освіти, начальник відділу освіти райдержадміністрації Леонід Литовченко зазначив, що додаткові групи відкрито у Макошинському і Феськівському дитсадках. Восени 2012 року Волосківський дитсадок відзначив новосілля у реконструйованому приміщенні. Сьогодні на порядку денному відкриття дитячих садків у Миколаївці, Ленінівці та Осьмаках.

Станом на 1 серпня нинішнього року в районі функціонує 17 дошкільних навчальних закладів, 12 із них – у сільській місцевості. Відвідують їх 923 дітей – це 58 відсотків від загальної їх кількості відповідного віку. Старші дошкільнята на сто відсотків охоплені різними формами дошкільної освіти, у тому числі 88 відсотків відвідують навчальні заклади. У постійному інноваційному пошуку працюють педагогічні колективи менських дитсадків «Сонечко» та імені Щорса, березнянського «Берізка», макошинського «Сонечко», феськівського «Веселка», жовтневого «Капітошка».

Вимогою часу є комп’ю­теризація дитсадків. Із 17 дитсадків у нашому районі комп’ютери мають лише сім, мережу інтернет не підключено в жодному з них.

Виконання норм харчування у дитсадках становить 82 відсотки. Найкраще вони виконуються у жовтневому та волосківському – на 94 відсотки, у менських – лише на рівні 70.

Мережа шкіл потребує оптимізації

Початкова школа минулого навчального року розпочала введення нового державного стандарту освіти. На сьогоднішній день ці класи повністю забезпечені програмами та підручниками, гарячим харчуванням. Найбільш актуальним питанням у новому навчальному році є вивчення з другогого класу курсу «Сходинки до інформатики». Підручники для вивчення цього предмета вже надійшли у школи, вчителі підготовлені, але самих комп’ютерів у школах недостатньо. Не вистачає і вчителів іноземної мови.

Зменшення учнівського контингенту вимагає оптимізації шкільної мережі. Проблемою є те, що майже половина шкіл залишається в районі малокомплектними.

Велику увагу у своїй доповіді очільник районної освіти приділив також роботі з обдарованими дітьми. Як зазначив Леонід Володимирович, здобутки тут є, але результати минулого навчального року не задовольняють: у 2013-му році команда переможців районних предметних олімпіад у складі 56-ти школярів брала участь в обласному турі Всеукраїнської олімпіади з базових дисциплін, де здобула 16-е місце із 27-ми. Це для нашого району незадовільний результат.

Як проблему визначив Леонід Литовченко і недостатню забезпеченість комп’ютерною технікою навчальних закладів району. До мережі інтернет підключено 18 закладів освіти, лише шість із них мають свої веб-сайти.

Вітали заслужених і молодих

Під час конференції Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, управління освіти і науки ОДА, відділу освіти РДА нагороджено 48 педагогічних працівників району.

Також освітяни традиційно вітали молодих вчителів, які отримали призначення на роботу до освітніх навчальних закладів району, їх цьогоріч – 13. Щирі побажання новопризначеним учителям висловили вихованці дошкільної групи «Світлячок» районного центру дитячої та юнацької творчості.

У роботі конференції взяли участь голова райдержадміністрації Анатолій Соломко, голова районної ради Володимир Невжинський, голова райкому профспілки працівників освіти і науки Віктор Кулагін, завіду­вач відділу безпеки життєдіяльності та трудового навчання управління освіти та науки ОДА Сергій Овчар.

Коментарі закриті.