Школа і знання дає, і здібності розвиваєВихованці Стольненської школи з року в рік демонструють успіхи на предметних олімпіадах, перемагають у численних конкурсах, ведуть дослідження та займаються науковою роботою. А ще у цьому храмі науки дуже цікаво, адже школярі розвивають свої здібності у численних гуртках.

На гуртки – до Стольного

Оскільки Стольненська школа – центр освітнього округу, то на гурткові заняття сюди підвозять дітей із Синявки, Городища, Семенівки, Блистови та Бірківки. Дітлахи із задоволенням займаються у гуртках рукоділля «Чарівна нитка», креативного мистецтва «Барви», у ляльково-драматичному «Смайлики», у вокальному «Нотка». А найбільшу популярність має у школярів гончарство, котрому навчає Олег Луцук.

Знаними далеко за межами району та навіть області є досягнення «Живчика» – гуртка пі­шохідного туризму, кот­рий упродовж 15 років веде психолог та керівник-методист Ал­ла Бут. Де тільки не побували її вихованці! І в Карпатах ходили, і в Криму, топтали стежки воєнної слави, подорожували монастирями і побачили багато-багато цікавого в Україні й за її межами.

Гори замість ліків

За словами Алли Бут, ідея створити гурток прийшла до неї скоріше з виховною метою. Щоб якось утримувати в руках непослухів, мала на меті повернути їхню енергію у корисне русло. Отож вивчають вони і техніку пішохідного туризму, і археологію, геологію, ведуть краєзнавчі дослідження, займаються фізпідготовкою.

– Ото усю зиму на канатах у спортзалі борсаються, туристичні вузли в’яжуть, камені розрізняти вчаться, – посміхається Алла Анатоліївна. – Тепер і з інших сіл до мене вихованці їдуть. До речі, не так і багато здорових дітей нині, здатних витримати наші екстрим-тури. Бо доводиться багато йти, переносити вантажі за будь-яких погодних умов. Ніколи не забуду, як на одному з підйомів у дитини почалася тахікардія. Чого я тоді натерпілася! Вже подумки у тюрмі себе бачила. Дякувати Богові, обійшлося. А ось інша історія: пішла дівчина у похід із купою діагнозів та торбою ліків – та й думати про них забула від захоплення.

Люби і знай свій рідний край

Окрім туризму, Алла Бут займається також іншою роботою зі школярами. Останні два роки конкурсні роботи вихованців крає­знавчого гуртка «Сіверяни», котрим вона керує, посідали перші місця у Всеукраїнському конкурсі «Моя батьківщина Україна». А на заняттях гуртка християнської етики Алла Анатоліївна виховує у дітей моральні та духовні якості, навчає християнським цінностям.

– У нашій школі дуже доброзичлива атмосфера, – каже вчитель. – Дякуючи директору у колективі панує злагода та взаєморозуміння. Маємо багато ініціативної педагогічної молоді, тож усі горимо роботою, докладаємо сил та натхнення, аби дати нашим школярам міцні знання й навчити їх бути порядними й успішними людьми.

– І діти у нас теж згуртовані, дружні. Шкільний парламент – дієвий, активний, – хвалиться Алла Бут. – Старші учні запропонували узяти шефство над малюками, самі усе спланували. Тож на перер­вах, аби ті не ганяли без толку, проводять із ними ігри. Молодці!

Коментарі закриті.