Sesija

20 червня відбулася чергова сесія районної ради, відеозвіт про роботу котрої пропонується увазі користувачів сайту Нашого слова.

В кінці викладена авторська думка щодо того, чому менянам варто уважно переглядати подібні матеріали.

 

Авторська думка.

За радянських часів і перших років незалежності важливі питання завжди вирішувалися на рівні Москви, Києва, Чернігова чи, щонайменше, в кабінеті голови райдержадміністрації. А районна рада дружно піднімала руки за “одобрямс”. Мабуть, зайве нагадувати, що ті рішення рідко йшли на користь менянам. Зокрема, дуже багато підприємств району було зупинено й зруйновано. Цілком логічно, що з часом депутати райради почали замислюватися над тим, за що і навіщо вони голосують.

Сьогодні ми вже бачимо жваве обговорення проблем і далеко не бездумне голосування. Але є протиріччя – меняни, як і всі українці, так проголосували за найвище законодавче та виконавче керівництво країни, що головні повноваження, по вирішенню життєво важливих для нас проблем, знову ж таки виявилися зосередженими в руках центрального управління.

Доки меняни будуть дарувати владні повноваження високим посадовцям центральних органів влади, доки не будуть цікавитися проблематикою управлінських рішень, доти їм залишатиметься тільки одне – обурюватися станом справ з мисливськими угіддями, тим, що лікуватися, вірогідно, доведеться поза межами свого району, подібним.

Важко депутатами приймалося рішення щодо створення комунального закладу охорони здоров’я. В кінцевому рахунку депутати вирішили довіритися  обласному керівництву охорони здоров’я, від волі якого тепер залежатиме подальше медичне обслуговування менян. Що ж, залишається сподіватися, що цього разу бутерброд для менян впаде маслом догори, зокрема, завдяки належному стану Менської райлікарні та колективним зусиллям керівництва району і депутата облради Петра Хомрача.

Проте, такий стан справ є ненадійним. Значно краще було б нам самим вирішувати всі важливі питання щодо нашого життя, в тому числі й те, що і як мають робити високопосадовці держави та області. А для цього потрібно, щоб меняни були повністю обізнані з проблемами та способами їх вирішень і могли сформувати свої прагнення та реалізувати їх під час виборів, чи потім, в між-виборчий період.

Все залежить від самих менян, від їх бажання чи небажання самим впливати на умови свого подальшого життя. Автор же робить все для того, щоб донести менянам необхідну інформацію і вдячний керівництву району та депутатському складу райради за відкритість – це дійсно дуже важливо, оскільки успішне майбутнє залежить саме від нашої колективної обізнаності, розумності та здатності її реалізувати.

Коментарі закриті.