короваУ Чернігівській області селянські господарства, що підтримують чотири і більше корів, отримають компенсацію з обласного бюджету на покупку доїльних апаратів. Такий механізм підтримки сільських жителів передбачає Програма підтримки селянських господарств на 2016-2020 роки, затверджена Чернігівською обласною радою.


Згідно з документом, у Чернігівській області понад 49 тис. індивідуальних селянських господарств утримують велику рогату худобу і виробляють 62% молочної продукції області. Основні обсяги виробництва молока зосереджені в особистих господарствах населення, з яких (за вибірковими даними) 93,5% утримують по 1-2 корови, 4,8% господарств – по 3 корови, 1,7% – по 4 і більше корів. У загальних заготівлях переробних підприємств частка молока з індивідуальних селянських господарств становить 39,1%.


У той же час, при доїнні корів вручну вироблена молочна продукція має низьку якість, через це переробні підприємства приймають її як другосортний, і, відповідно, за низькою закупівельною ціною. Тому використання сучасних доїльних апаратів дозволить поліпшити якість молока і підвищити закупівельні ціни.


Фінансове забезпечення програми здійснюватиметься за рахунок виділення коштів з обласного бюджету на безповоротній основі для часткового відшкодування вартості закупівлі установок індивідуального доїння селянським господарствам. З обласного бюджету на ці цілі планується направити протягом 2016-2020 років 5,8 млн. грн. У програмі згадується, що вартість одного доїльного апарату становить близько 7 тис. грн.

Коментарі закриті.