Зараз у районі переробники приймають у населення молоко по одній гривні 80 копійок за літр. На початку осені купляли майже по три гривні.

У міському магазині «Лотос» літр молока можна купити за 7,90 гривень. За словами продавця Ірини Василець, купують його не дуже часто. По іншу сторону прилавка – менянка Валентина Дядечко.

– На приймальні пункти макошинці носять все менше молока, – говорить голова ради громадської організації «Макошинське об’єднання виробників сільськогосподарської продукції» Юрій Ярина. – Багато моїх односельчан приладналися їздити до Києва на базари. Там молоко можна продати по шість – сім гривень за літр. Ціна вища, проте і клопоту більше. Адже з одним молоком туди не поїдеш, треба робити сир, сметану…

«Наше слово» дізналося, що в Березні схожа ситуація. Переробники приймають у населення молоко по 1,80 гривні за літр. Тож все менше власників Лисок носять його на приймальні пункти. Натомість жителі селища їздять на базари до Чернігова.

У грудні «Наше слово» вже писало про зниження цін на молоко. На початку осені молокопереробні підприємства приймали його майже по три гривні, а згодом знизили ціну до 2,30 гривні. До того ж, різні підприємства знизили ціну майже одночасно. Тим часом ціна на молоко у магазинах та на базарах зросла.

У той час працівники управління агропромислового розвитку райдержадміністрації почали добиватися, щоб обласне відділення Антимонопольного комітету України перевірило формування закупівельних цін у переробників.

На початку нинішнього року Антимонопольний комітет повідомив, що Чернігівське обласне територіальне відділення комітету вкотре оштрафувало ПП «КФ «Прометей» в особі філії «Менський сир». Цього разу на вісім тисяч гривень за подання недостовірної інформації. На тому все й скінчилося.

Тим часом

Співвласник «Менського сиру» збагатився більш ніж на 400 мільйонів доларів

«Менський сир» – завод компанії «Мілкіленд-Україна». Співвласник «Мілкіленд-Україна» Анатолій Юркевич впевнено тримається у списку двохсот найбагатших людей країни за версією журналу «Фокус». У цьому році 42-річний бізнесмен посів 38-е місце. Минулого року в рейтингу цього ж журналу він числився 74-им. У березні 2011 року статки Анатолія Юркевича становили 523,1 мільйона доларів, рік тому капітал бізнесмена оцінювався у 117,5 мільйона доларів.

За інформацією «Фокуса», окрім харчової промисловості, Анатолій Юркевич займається бізнесом у сферах роздрібної торгівлі, інформаційних технологій та будівництва.

Мітки:

Коментарі закриті.