СБУ викрила схему виведення державних коштів у "тінь"У Чернігівській області Служба безпеки України спільно з прокуратурою Чернігівської області та Державною фіскальною службою ліквідувала «конвертцентр», через який виводили мільйони державних коштів у тіньовий обіг.

Встановлено, що члени злочинної групи зареєстрували у Чернігівській та Київській областях понад 50 фіктивних комерційних структур. На банківські рахунки цих фірм підприємства-замовники переводили безготівкові кошти за нібито придбані товари чи надані послуги. Потім кур’єри знімали готівку у банківських відділеннях і передавали організаторам, повідомила прес-група Управління СБ України в Чернігівській області.

За свої протиправні послуги «конвертатори» отримували оплату у вигляді певних відсотків від загальної суми. У такий спосіб лише цього року зловмисники «відмили» понад 150 мільйонів гривень державних коштів.

Співробітники СБУ провели понад десять обшуків у приміщеннях «конвертаційного центру». Вилучено велику кількість готівки, печатки фіктивних підприємств, чекові книжки, фінансову документацію, яку використовували для протиправної діяльності.

За матеріалами Управління СБУ органами міліції відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування.

Коментарі закриті.