Послуги вітчизняних судів можуть подорожчати відразу у 10 разів. Відповідний законопроект, поданий до Верховної Ради нардепом Владиславом Забарським, передбачає, що судовий збір тільки за подачу позовної заяви про розірвання шлюбу буде збільшено в десять разів (з 107,3 ​​грн до 1073 грн), повідомляє ТСН.

Крім цього, особи, щодо яких винесено обвинувальний вирок, будуть з цього приводу платити ще й судовий збір в розмірі 1073 грн. А особи, щодо яких винесено постанову про адміністративне стягнення, – близько 32 грн. Законопроект передбачає підвищення і інших ставок судового збору.

Нагадаємо, восени 2011 року був прийнятий Закон “Про судовий збір”, яким, зокрема, скасовувалась державне мито за подачу процесуальних документів до суду і плата за інформаційно-технічне забезпечення (ІТЗ) судового процесу, а натомість встановлювався судовий збір. Розмір збору розраховувався в процентному співвідношенні від ціни позову і від розміру мінімальної заробітної плати, а не від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, як це було раніше. Відповідно, з щорічним ростом розміру мінімальної заробітної плати будуть зростати і розміри судових зборів.

Коментарі закриті.