На Рівненській АЕС відбувся прес-тур представників Асоціації регіональних засобів масової інформації Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Черкащини, Рівненщини, Волині та Львівщини.

Організації заходу посприяв Головний департамент інформаційної політики Адміністрації Президента України.

 

Ініціатором проведення прес-туру на найбільше енергогенеруюче підприємство Поліського краю – Рівненську АЕС став голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України, голова асоціації регіональних ЗМІ Чернігівщини Олександр Назаренко. Його ідею підтримали та посприяли її реалізації представники Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України.

 

Більшість журналістів різних регіонів України побували на атомній електростанції вперше. Їм випала унікальна нагода побачити Рівненську АЕС зсередини, дізнатися більше про особливості та специфіку її діяльності. В інформаційному центрі «Полісся» представники ЗМІ ознайомилися із цікавими фактами про РАЕС та отримали на згадку про електростанцію іміджеву продукцію. Під час екскурсії на виробництві журналісти побували у машинному залі турбінного відділення енергоблоку №3.

 

Відвідавши комплекс з переробки твердих радіоактивних відходів, гості дізналися про основне призначення та важливість одного із перспективних екологічних об’єктів РАЕС на сьогодні. В навчально-тренувальному центрі РАЕС візитери із захопленням оглянули повномасштабні тренажери блочних щитів керування енергоблоків з реакторами типів ВВЕР-1000 та ВВЕР-440 та дізналися про тонкощі роботи оперативного персоналу на Рівненській АЕС.

 

У рамках прес-туру відбулася зустріч журналістів із генеральним директором РАЕС Павлом Павлишиним та начальником управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Петром Кратіком. Від гендиректора гості отримали інформацію про поточний стан справ на електростанції та особливості її діяльності. Під час діалогу представники ЗМІ ставили запитання різної тематики, від особистих до виробничих. Зокрема їх цікавило забезпечення соціальним пакетом працівників РАЕС.

 

«Соціально-трудові гарантії працівників РАЕС передбачені Колективним договором, який діє у всій Компанії. На сьогоднішній день на підприємтсві досить сильно розвинута соціальна сфера. У місті функціонують соцоб’єкти культурного, спортивного та оздоровчого спрямування, які, у свій час, ми зберегли на балансі електростанції. Реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Біле озеро», санаторій-профілакторій, палац культури, плавальний басейн, спорткомплекс, який включає стрілецький тир, боксерський зал та стадіон мають можливість відвідувати не лише працівники підприємства, а й мешканці та гості міста Вараш. Завдяки діяльності РАЕС цього року до бюджету міста буде спрямовано близько 320 млн. гривень, – підкреслив Павло Яремович.

 

За словами керівника підприємства, на жаль, сьогодні НКРЕКП не дає можливості закласти у тариф кошти на будівництво житла для атомників. Останній будинок був зданий в експлуатацію три роки тому, проте передати житло своїм працівникам РАЕС не може, оскільки не внесені зміни в діюче законодавство. Аналогічна ситуація й на інших АЕС України, адже Компанія не може здійснити процедуру відчуження житла. Аби покращити житлові умови рівненських атомників, підприємство надає молодим спеціалістам довгострокові безвідсоткові цільові кредити для придбання житла. Також гендиректор зазначив, що на балансі РАЕС перебуває єдине в Україні професійно-технічне училище з підготовки кадрів робітничих професій та перепідготовки ремонтного персоналу. Щороку його випускниками стають близько 50 спеціалістів, кращі з яких гарантовано працевлаштовуються на РАЕС.

 

На запитання, яку інформаційну та просвітницьку діяльність веде РАЕС, її очільник відповів, що у структурі підприємства функціонує управління інформації та зв’язків з громадськістю, яке висвітлює життя колективу Рівненської АЕС у новинах телеканалу «Енергоатом», на власному веб-сайті, газеті «Енергія» та у соцмережах. «Сьогодні РАЕС відкрита для громадськості.На підприємстві проводиться багато ознайомчих екскурсій для усіх бажаючих. Ще донедавна сюди нікого не пускали – такі візити були під забороною. РАЕС жодним чином не замовчує інформацію. Події на електростанції та її роботу висвітлюють також регіональні ЗМІ, з якими підписані контракти», – наголосив П. Павлишин.

 

Щодо просвітницької роботи очільник РАЕС відзначив, що триває активна співпраця із учнівською молоддю міста-супутника у втіленні різних соціальних проектів. Також ведеться активна профорієнтаційна робота з молоддю регіону, організовуються різноманітні профорієнтаційні заходи, спрямовані на розвиток діалогу з підростаючим поколінням та популяризацію професії енергетика. Одним із нових проектів стала «Ядерна школа РАЕС», яка стартувала віднедавна для випускників загальноосвітніх навчальних закладів Вараша і зони спостереження електростанції.

 

У ході спілкування жваво обговорювались такі питання як: будівництво нових енергоблоків, диверсифікація постачань ядерного палива на РАЕС, реалізація заходів з продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, фізичний захист електростанції, підвищення заробітної плати персоналу, процес корпоратизації Енергоатома.

 

 

За словами П. Павлишина, щороку на підвищення рівня фізичного захисту РАЕС спрямовуються значні кошти. Наразі підписано контракт щодо реконструкції контрольно-пропускних пунктів, де заплановано встановити сучасну систему відеоспостереження та передову систему безконтактної біометрії для верифікації персоналу. В рамках продовження терміну експлуатації енергоблоку №3, на РАЕС триває серйозна кампанія щодо виконання низки трудомістких та затратних заходів з модернізації та заміни обладнання. Для їх реалізації невдовзі на блоці-мільйоннику розпочнеться планово-попереджувальний ремонт, розрахований на 240 діб, а вже у наступному році заплановані громадські слухання.

 

Відповідаючи на запитання журналістів щодо заборгованості міського комунального підприємства у понад 80 млн. грн. перед Рівненською АЕС, Павло Павлишин відзначив, що сьогодні РАЕС всіляко намагається допомогти вивести КМКП з кризи та для стабілізації ситуації вкотре готова підписати мирові угоди, на які, на жаль, влада міста йти не збирається.

 

За словами гостей, відвідавши Рівненську АЕС та поспілкувавшись із її очільником, учасники прес-туру отримали яскраві враження від відкритості генерального директора та масштабів побаченого, а також вичерпні відповіді на всі запитання, що їх цікавили.

 

«Ми досягли поставленої мети – люди отримали нові досвід та знання. Приємно здивували посилені заходи безпеки під час проходу на підприємство через контрольно-пропускний пункт. Розуміємо, що це не чиясь примха, а потреба нашого часу, коли наразі в країні неспокійна ситуація. Ми переконалися, що РАЕС є безпечною, перспективною та, безперечно, надійно захищеною, – поділився враженнями ініціатор прес-туру, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України Олександр Назаренко, – Павло Яремович справив враження розумного й мудрого очільника. Схвально, що керівництво підприємства всіляко сприяє розвитку соціальної сфери міста-супутника, перераховуючи до його бюджету значні кошти. РАЕС є відкритою для громадськості і обраний курс абсолютно правильний, адже, чим більше люди знатимуть про атомну енергетику, тим більше це сприятиме розвіянню будь-яких міфів про її небезпечність чи вразливість».

 

«Адміністрація Президента України підтримала та посприяла організації прес-туру на РАЕС. Ми зацікавлені у тому, щоб журналісти якомога детальніше ознайомилися із безпечним процесом виробництва електроенергії. Мене вразила безпосередність та готовність Павла Павлишина відкрито спілкуватися із пресою. Їх цікавили різні теми, проте хочеться відзначити, що Павло Яремович поводив себе гідно і відповів на всі поставлені запитання, – прокоментував головний консультат Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Олександр Бухтатий, – Від візиту на підприємство отримав лише позитивні враження. Можу з впевненістю сказати, що РАЕС – це безпека і порядок, що дуже тішить. Ми як споживачі електроенергії повинні з повагою і шаною ставитись до людей, які забезпечують наші домівки теплом і світлом».

 

«Я вважаю, що необхідно якомога більше говорити про атомну енергетику України, роботу АЕС, їх внесок у розвиток економіки держави. Ми повинні захищати те, що маємо. Ми можемо пишатися вітчизняною енергетикою, адже саме завдяки їй маємо можливість розбудовувати країну. Багато, хто цього не розуміє, поширює чимало міфів щодо небезпеки АЕС. На жаль, сьогодні немає лоббі атомної енергетики України, яке б підтримувало її розвиток. Наше спільне із політиками завдання – зберегти існуючий потенціал», – підсумувала головний редактор громадсько-політичної газети «Білопільщина» Наталія Калініченко.

 

Тісна співпраця із представниками ЗМІ продовжуватиметься, адже Рівненська АЕС завжди готова до діалогу з громадськістю регіону, обравши основними принципами своєї інформаційної політики – відкритість, оперативність і достовірність.

 

 


Джерело.

Коментарі закриті.