Так емоційно розповідає бірківчанка Ксенія Сергієнко про свою участь у телешоу «Детектор брехні». Звернутися на телебачення жінку змусили скрутні умови, в яких опинилася її родина. Нині Ксенія, її чоловік Дмитро, син Діма та донечка Анжеліка обживають нещодавно придбане житло і приймають телевізійників, котрі зняли про цю родину передачу.

розповідає бірківчанка Ксенія Сергієнко про свою участь у телешоу «Детектор брехні».

Доля не балувала

Родом Ксенія із Сахутівки, що на Корюківщині. Дмитро – росіянин, 10 років тому доля закинула його до України з Далекого Сходу. До того, як оселитися у Бірківці, родина мешкала і на Корюківщині, і на Городнянщині, і в Дягові, і в Ушні.

Доля не дуже поблажливо до них ставилася. Діма, якому нині вже 22 роки, – інвалід дитинства, у тримісячному віці хлопчик перехворів менінгоенцефалітом. Лікарі давали дуже невтішні прогнози, але Ксенія разом із матір’ю робили усе можливе й неможливе, аби поставити сина на ноги.

Перші кроки Діма зробив лише у три рочки, пішовши до школи, майже не вмів говорити. Попри все, нині юнак намагається жити повноцінно і радіє кожному дню. Вірує у Бога, тож кілька років служив при церкві паламарем, а ще захоплюється вишивкою. Такі картини виходять з його рук – не надивитися!

Уже після того, як Ксенія познайомилася з Дмитром і у них народилася Анжеліка, ще одна біда постукала у родину: у дівчинки виявили серйозну вроджену ваду серця, проблеми були й з кишківником та печінкою. Тож почалися поневіряння по лікарнях у Чернігові, поїздки до столичного інституту імені Амосова. Нині Анжеліка – третьокласниця, здоров’я її покращилося.

І сама Ксенія за своє життя перенесла чимало операцій, минулого року їй робили вже десяту.

– Грошей у сім’ї завжди не вистачало, – каже жінка. – Чоловікові батьки в Росії, помагала моя мама харчами, коли й копійкою. А ми ж так мріяли про власну хатину! Як тільки підзаробимо, відкладемо трохи – на тобі, знову лікарня. І так безкінечно. Як нам набридло тягати шафи, переїжджаючи! Тоді нарешті стяглися і купили хату в Дягові. Як ми раділи! Та недовго – у 2008 році наша оселя згоріла вщент. Ми знову опинилися на вулиці. Ото й стали їздити по селах, шукати, де можна винайняти житло й заробити копійчину. Люди підказали, що у Бірківці недорого здають хати, так ми сюди й перебралися. Але ж знову у чуже, тимчасове житло…

Змагання з детектором

Ксенія розповідає, що зав­жди любила дивитися по телевізору передачу «Детектор брехні». Одного разу стукнуло їй у голову: «Спробую!». Тож списала з екрану телевізора номер телефону.

– Чоловік казав, що нема в мене в голові, а я на своєму стою, – сміється жінка. – А раптом вдасться виграти? Нарешті хоч хату купимо. Ну то й що, побачать мене знайомі, попліткують. А я очі опущу – і байдуже.

На телеканал Ксенія зателефонувала у листопаді минулого року. За три дні їй передзвонили, запросили приїхати на співбесіду.

– Ой лишенько, а я ж тоді з ногою загіпсованою була, – згадує Ксенія. – Ні, думаю, такий шанс я не пропущу! Поїхала до лікаря, умовила зняти гіпс і отак, шкутильгаючи, ледве натягнувши чобіт, поїхала у Київ. Потім разом із сином ще раз їздила у середині січня тренуватися на поліграфі, а вже сама зйомка була за третім разом – поїхали усією родиною.

Участь у зйомках – то, як виявилося, справа нелегка. Ксенії довелося півдня сидіти у незручній позі, з підключеними датчиками. Не можна було ні ворушитися, ні ґав ловити. Питання були досить жорсткі, часом некоректні. Як тільки трохи засумніваєшся, що казати, детектор «звинуватить» у брехні – і прощавай, виграш.

Наша героїня мужньо витерпіла усе і виграла 30 тисяч гривень. Можна було б і далі грати, але не ризикнула, побоялася втратити й це. На руки потім видали 20 тисяч 450 гривень, тож вистачило на купівлю хати. Власної! Житло невелике, але газифіковане.

Киянам смакувало

Потім телевізійники теж приїжджали у Бірківку, три дні знімали передачу про сім’ю. Сама програма має вийти в ефір 25 травня. А наприкінці року покажуть документальну стрічку про наших бірківських «телезірок».

Знімали Ксенію за хатніми клопотами, Дмитра – на роботі. Навіть у Домашлин до вітчима їздили (детектор ставив Ксенії незручні питання стосовно нього).

Шанували киян як годиться: пригощали борщем, картоплею з м’ясом, налисниками – усе запашне, з печі. А ще Ксенія спекла гарний торт і прикрасила зверху написом «Детектор брехні».

Каже, що анітрохи не шкодує про свою участь у шоу і радіє журналістам, котрі навідуються до їхньої оселі.

Коментарі закриті.