Менська районна рада не продовжила контракт з головним лікарем
На початку сесії до залу зайшло кілька чоловіків, які представилися членами громадської організації «Самооборона Майдану» з Чернігова. Пояснили, що до них звернулися жителі району з проханням не допустити гальмування процесу очищення влади. Приблизно через півтори години самооборонівці вийшли із сесійної зали.

На пленарному засіданні двадцять третьої сесії Менської районної ради перед Новим роком депутати розглянули 29 питань. Найбільший ажіотаж викликало питання продовження контракту з головним лікарем Менської центральної районної лікарні Петром Хомрачем.

Грамоти і звіт

Перед початком сесії голова районної ради Володимир Невжинський вручив Почесні грамоти представникам місцевого самоврядування, які склали повноваження у зв’язку з виходом на пенсію: Осьмаківському та Феськівському сільським головам Тетяні Савченко і Миколі Харебі, а також секретарям Лісківської і Семенівської сільрад Наталії Прищепі та Вірі Ларкіній.

Першим питанням порядку денного сесія розглянула звіт голови районної ради.

– Головний акцент ставився не на кількості прийнятих рішень, а на їх якості та контролі за виконанням, – наголосив Володимир Невжинський. – І цьому пряме підтвердження – 51 засідання постійних комісій, більше тисячі вивчених питань, виїзні засідання, робота Школи місцевого самоврядування, активна співпраця із ЗМІ та наявність власного інтернет-сайту.

На жаль, не обійшлося і без негативу: деякі депутати рідко відвідують сесії, не виявляють активності з депутатськими запитами, у 28 зборах громадян взяли участь лише 27 із 52 депутатів райради.

Економіка

Про проект Програми економічного і соціального розвитку району на 2015 рік розповів перший заступник голови РДА Геннадій Примаков. Програма гарна, але ж бюджет ще не прийнято, кошти розподілити неможливо. Тому голова районної ради запропонував у наступному році ухвалювати Програму разом з районним бюджетом.
Начальник відділу економічного розвитку РДА Алла Васюк доповіла по проекту «Про затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Менському районі на 2015 – 2016 роки».

Було внесено зміни до Програми військово-патріотичного виховання та підготовки молоді району до служби в Збройних Силах України, затверджено програму «Пільги на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ інвалідам по зору І та ІІ гр., сім’ям загиблих воїнів-інтернаціоналістів та сім’ям загиблих під час участі в АТО».

Ухвалено 11 рішень по ряду земельних питань.

Одним – так, іншим – ні

Наразі закінчуються контракти у деяких керівників комунальних закладів та установ районної ради. Депутати вирішували, з ким продовжувати співпрацю.

Контракти з директором трудового архіву Наталією Дорошенко, керівником районного Будинку культури Наталією Підлипською, директором централізованої бібліотечної системи Інною Дудко були продовжені без проблем.

А ось продовження контракту з головним лікарем району Петром Хомрачем викликало цілий вир емоцій. Думки народних обранців розділилися: одні підтримували його кандидатуру як міцного господарника та одного з кращих керівників у галузі охорони здоров’я області, інші закидали серйозні звинувачення.

Сам Петро Петрович на сесії не був, оскільки знаходиться на лікуванні. Він звернувся до депутатів з листом, у якому попрохав вирішити це питання за його відсутності.

В результаті поіменного голосування рішення про продовження контракту з головним лікарем не прийнято: 24 голоси – «за» (при мінімальній необхідності 27), 16 депутатів утрималися.

У роботі сесії взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Валерій Зуб.

Коментарі закриті.