ро що розповідають архіви КДБ - дізналися в ЧерніговіУ рамках засідання прес-клубу «Ділове слово» відбулася публічна лекція архівіста, експерта з доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху Ігоря Кулика. Захід відвідали студенти та викладачі Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського, журналісти, науковці, а також усі зацікавлені особи.

Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

У рамках заходу історик повідав таємниці, що були десятиліттями закриті грифами секретності, а також говорив про невідомі факти з історії України.

У цілому, в лекції йшлося про те, що саме зберігається в архівах КДБ та як отримати до них доступ.

Відкриття архівів комуністичних спецслужб в Україні стало унікальною можливістю для науковців усього світу подивитися на функціонування тоталітарного режиму зсередини, опираючись на його ж документи.

«Зараз завдяки цим архівам люди можуть знаходити інформацію про своїх репресованих родичів, історики мають можливість ґрунтовно досліджувати цей період, першими відкриваючи секрети найбільшої країни Європи з найменш вивченим минулим», — запевнив Ігор Кулик.

Також на заході відбулася презентація довідника «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів» та нещодавно запущеного Електронного архіву українського визвольного руху.

Організаторами заходу виступили Центр досліджень визвольного руху та книгарня «Є» в рамках проекту «Знати як: розробка концепції забезпечення відкритого доступу до архівів карально-репресивних органів СРСР» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Коментарі закриті.