Президія-ГРРозширене засідання Президії Громадської ради при Менській райдержадміністрації відбулося 17 червня.

 

Якщо згадувати історію, то спочатку Громадська рада працювала дуже ефективно. Судячи з усього, це не всім подобалося, і тому її почали перетворювати в балаган.

З чого почалося? Мабуть, з протидії внесеному автором матеріалу питання про розвиток громадянського суспільства в районі. Потім з намагання перетворити аналітично-дорадчий орган в засіб міжособистісної боротьби, пам’ятний візит Василя Леоненка, спрямований на захист від критики тодішнього заступника голови РДА Геннадія Примакова.

Ну а далі пішло-поїхало, секретар, але не член Громадської ради, працівниця РДА Валентина Оліфіренко, коли їй щось не подобалося, могла самовільно оголосити засідання Громадської ради закритим тощо.

Чи був за таких умов сенс докладати зусилля для продовження активної роботи Громадської ради? Автор такого сенсу не бачив. До речі, схоже, подібні процеси відбувалися і в Громадській раді при Чернігівській ОДА, що призвело до виходу з її складу найбільш корисних для суспільства членів.

Отже, ситуація “зависла”. Автор матеріалу планував, до речі, і планує, створення громадської аналітичної спільноти, котра б діяла на наведення сучасного цивілізованого порядку, об’єднання громадян навколо спільних цінностей та інтересів заради спільного блага, та позбавленої руйнівної, комуністичного типу боротьби проти одних очільників та за панування інших замість них.

Мабуть, такий стан “зависання” продовжувався б і далі, якби під час перерви в роботі останнього сесійного засідання Менської райради присутні члени Громадської ради Аношко, Москальська, Полторак та Бурмака не звернулися з вимогою скликати засідання Громадської ради. Перепитав в голови райдержадміністрації (а при ньому ще жодного засідання не було), чи потрібна діяльність Громадської ради? Відповів, що так, потрібна.

Результатом ініціативи вище згаданих членів Громадської ради і бачення потреби в її діяльності голови РДА й стало скликання розширеного (з запрошенням ініціаторів) засідання Президії Громадської ради 17 червня.

Порядок денний на чергове засідання Громадської ради сформували наступний:

  1. Обговорення ситуації в районній раді. Інформують Магула та Москальська.
  2. Про боротьбу з корупцією. Доповідає Бурмака.
  3. Обговорення ситуації з наданням послуг населенню газорозподільчою організацією. Інформують Полторак, Магула, Аношко.

Щодо першого питання, то мова піде в першу чергу про ефективність діяльності районної ради, котра, зокрема, вже шість (!) пленарних засідань не може обрати заступника голови райради.

Про що конкретно доповідатиме Михайло Бурмака, невідомо, прохання включити це питання до порядку денноїго засідання Громадської ради він передав через інших.

Третє питання пов’язане з численними скаргами на газорозподільчу організацію, котра знімає лічильники на повірку, а потім, заявивши, що вони несправні та непридатні для ремонту, змушує людей купувати нові.

Тобто, винесені на засідання питання вбачаються вкрай актуальними і важливими для суспільства. Але чи вдасться їх належним чином опрацювати на засіданні Громадської ради, чи є Громадська рада нинішнього скликання ефективною – це вже інше питання.

Як завжди, планую засідання записати і викласти для огляду громаді, а далі, в залежності від результату, будемо думати, радитись, робити висновки і відповідно діяти.

Засідання Громадської ради відбудеться о 14 годині 22 червня.

Фото з сайту РДА.

3 коментарі