Одинадцятикласники готуються до найголовніших на даному етапі їхнього життя тестів. Малеча радіє очікуваним канікулам, а учні середніх класів приголомшені нововведеннями і теж хапаються за підручники. Про те, як саме буде фінішувати навчальний процес у школах, читачам найближчої газети розповідає начальник відділу освіти райдержадміністрації Леонід Литовченко:

– У перших – десятих класах заняття закінчуються 26 травня, у одинадцятих – 18 травня. Свято останнього дзвоника будемо відзначати 27 травня. З 30 травня по 2 червня учні початкових класів побувають на навчальних екскурсіях, навчальна практика для учнів п’ятих – восьмих і десятих класів – з 30 травня по 10 червня.

– Як відбуватиметься державна підсумкова атестація?

– У початковій школі державній підсумковій атестації з 16 по 20 травня підлягають результати навчальної діяльності учнів четвертих класів: з української мови (мова і читання) та математики.

– Які нововведення очікують на учнів середніх класів?

– Для них у період з 10 по 20 травня будуть проведені підсумкові письмові контрольні роботи з таких предметів: українська мова, математика, історія України, іноземна мова.

Хочеться заспокоїти батьків: це не екзамени, а підсумкові контрольні роботи. За їх результатами будуть виставлені оцінки, які потім врахують при виставленні лише семестрових оцінок з відповідних предметів. Завдання добирають вчителі за збірниками Міністерства освіти і науки України.

Запроваджені ці контрольні роботи з метою визначення навчальних досягнень учнів та підготовки нового державного стандарту базової загальної середньої освіти.

– Що очікує на випускників?

– Для дев’ятикласників з 31 травня по 18 червня буде проведена атестація з п’яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.

У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів і у гімназії таким предметом за вибором може бути той, який учні вивчали поглиблено. З усіх обов’язкових предметів атестація проводитиметься письмово за збірниками, рекомендованими МОНУ. У разі проведення атестації за вибором її форму (усно чи письмово) обирають учні.

Державна підсумкова атестація випускників одинадцятих класів проходитиме письмово за збірниками завдань у такі терміни: 20 травня – українська мова (переказ за текстом, визначеним та оголошеним МОНУ); 23 травня – профільний предмет (для учнів, які навчалися у профільних класах) чи історія України або математика (для класів універсального профілю); 26 травня – предмет за вибором.

Документи про повну загальну середню освіту випускникам нашого району урочисто вручать на випускних вечорах. У місь-кій школі імені Т.Г. Шев-ченка прощання зі школою відбудеться 28 травня, у районній гімназії – наступного дня.

Коментарі закриті.