Відповідно до Податкового кодексу України термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2011 р. триває до 1 травня.

До податкової інспекції можуть завітати і ті громадяни, які мають на меті повернути собі у вигляді податкової знижки частину коштів, пов’язаних із певними видами витрат.

Платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику у національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року. За місцем мешкання необхідно подати заповнену декларацію й прикласти документи: копію паспорта, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків, копію кредитного договору, копію нотаріально завіреного договору іпотеки, копію платіжних документів, які свідчать про сплату процентів за іпотечним договором, довідку з місця роботи про одержану за рік зарплату та утриману суму податку на доходи фізичних осіб.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає у разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою у паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Протягом 60 днів з дня отримання такої декларації гроші можуть бути повернені на банківський рахунок або надсилаються поштовим переводом на адресу, визначену у декларації.

Коментарі закриті.