чернігівобл

Як повідомляє “Чернігівський Монітор”, минулої п’ятниці тридцята сесія обласної ради прийняла рішення “Про запровадження обласної відзнаки – звання “Почесний громадянин Чернігівської області” і затвердження Положення про звання “Почесний громадянин Чернігівської області”.

Отож відтепер, це звання є найвищою обласною відзнакою, що присвоюватиметься як жителям Чернігівської області, так і громадянам України та інших держав в знак великої поваги до їх політичної і громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток економіки, культури, мистецтва, спорту, науки та інших сфер суспільно-громадського життя Придесення, що сприятиме піднесенню авторитету регіону як на державному, так і на міжнародному рівнях.

Відповідно до Положення, особа за життя може бути удостоєна звання “Почесний громадянин Чернігівської області” лише один раз. Право його присвоювати належить виключно Чернігівській обласній раді.

Пропонувати кандидатури на це почесне звання мають право голова обласної ради, голова обласної державної адміністрації, постійні комісії обласної ради, територіальні громади сіл, селищ, міст області, трудові колективи підприємств, установ, організацій, їх профспілкові комітети, збори громадян.

Розгляд кандидатур на присвоєння звання здійснюватиметься Експертною радою, персональний склад якої затверджується рішенням обласної ради.

Остаточне рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин Чернігівської області” по запропонованій та підтриманій постійними депутатськими комісіями кандидатурі приймається на пленарних засіданнях обласної ради.

Кандидатура, за яку не проголосує більшість депутатів від загального складу ради може бути повторно розглянута на наступній сесії.

Особам, яким буде присвоєно звання “Почесний громадянин Чернігівської області”, вручатиметься відповідне посвідчення, диплом, нагрудний знак Почесного громадянина Чернігівської області, іменний годинник, а також стрічка кольорів Державного Прапора України з вишитим на ній Гербом Чернігівської області.

Запис про присвоєння звання вноситиметься до Книги Почесних громадян Чернігівської області, яка постійно зберігатиметься у Чернігівській обласній раді.

Церемонія вручення здійснюватиметься на урочистостях з нагоди Дня визволення Чернігівщини.

Коментарі закриті.