MNVKs_500x344Степанівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат вважається кращим в області серед подібних навчальних закладів. А за результатами ділової активності – один із передових в Україні. Старшокласники сільських шкіл за бажанням отримують тут фах водія, тракториста, оператора комп’ютерного набору, мають можливість спробувати себе в інших професіях.

Для людини важливо, аби професія, котру вона вибере, приносила не лише заробіток, але й моральне задоволення, – зауважує заступник директора з навчально-виробничої роботи Степанівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Ігор Полюхович. – Нерідко за випускників вирішують батьки – «вступають» у той інститут, у який грошей вистачить прилаштувати. А в результаті молода людина, отримавши диплом, не бажає працювати за обраною професією чи навіть не може знайти роботу. Тому профорієнтація – справа важлива. У нашому учкомбінаті старшокласники можуть спробувати себе у кількох професіях та набувають фаху й виходять у доросле життя спроможними забезпечити себе самостійно.

Окрім професійної підготовки, у цьому навчальному закладі в рамках профільного навчання запроваджені програми курсів за вибором: «Основи долікарняної допомоги», «Основи комп’ютерної графіки». Також запроваджений спецкурс «Побудова кар’єри» .

Такий підхід до профільного навчання відповідає європейській системі профорієнтації, – зауважує Ігор Васильович. – З нинішнього року в системі освіти запроваджуються спецкурси «Професійні проби». Протягом двох років навчання старшокласники зможуть випробувати себе у чотирьох професіях і визначитися з обранням майбутнього фаху. Образно кажучи, матимуть можливість перевірити, чи в свої професійні сани хочуть сісти, що у майбутньому убереже їх від невірного професійного та особистісного самовизначення. Приміром, результати останньої державної кваліфікаційної атестації (так званого «внутрішнього екзамену») показали, що половина учнів-обліковців не виявила бажання продовжити навчання за цією спеціальністю.

Ще одне нововведення запроваджується у Степанівському МНВК з нового навчального року: старшокласники сільських шкіл отримають можливість додатково вивчати англійську мову в рамках спецкурсу «Іноземна мова у професійному самовизначенні», що не може не потішити батьків. Адже, як відомо, вже у 2016 році випускники шкіл складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з іноземної мови.

Коментарі закриті.