У Слобідці відкрили меморіальну дошку партизану і міліціонеруЗа ініціативи ветеранів органів внутрішніх справ на будівлі Слобідської школи на Менщині було встановлено меморіальну дошку. Це данина пам’яті про партизана-підривника часів Великої Вітчизняної війни полковника міліції Олексія Максименка.

– Олексій Юрійович народився у листопаді 1924 року у Слобідці, тут же закінчив школу, – розповів голова ради Асоціації ветеранів райвідділу УМВС України в Чернігівській області Борис Кириндась. – Своє трудове життя розпочав у 15 років токарем на військовому заводі у Ворошиловграді (теперішній Луганськ – авт.), куди переїхав до брата. У червні 1942 року був направлений управлінням НКВС Ворошиловградської області в розпорядження Українського штабу партизанського руху.

Олексія Максименка зарахували до спецшколи. У листопаді 1942 року його доправили на окуповану гітлерівцями територію до партизанського з’єднання в Хиненських лісах Сумщини.

Командиром диверсійно-підривної групи наш земляк пройшов тисячі кілометрів територією України. Особисто ним було пущено під укіс 10 військових ешелонів ворога з живою силою та технікою, бронепоїзд, підірвано цукровий завод, багато мостів та інших об’єктів.

За проявлені мужність і героїзм Олексій Максименко нагороджений орденами Леніна (у неповних 18 років! – авт.), Вітчизняної війни першого та другого ступенів, медаллю «За перемогу над Німеччиною».

У квітні 1944 року Олексій Юрійович був направлений на службу в НКВС, а в подальшому – до органів внутрішніх справ. Боротьбі зі злочинністю Олексій Максименко віддав 42 роки, пройшовши шлях від рядового працівника до полковника міліції. Помер цей заслужений чоловік 1998 року.

Ветеранська організація УМВС України в Чернігівській області звернулася до Слобідської сільської ради з пропозицією увіковічення пам’яті нашого земляка. Кошти на виготовлення меморіальної дошки надали працівники райвідділу міліції, представники районної організації та обласної ради ветеранів ОВС.

Борис Кириндась та заступник начальника райвідділу міліції Олександр Гаврись передали директору Слобідської школи Любові Мозирко особисті речі, документи та фото Олексія Максименка. Вони стануть частиною експозиції у музейній кімнаті школи.

Фото надані райвідділом УМВС України в Чернігівській області.

Коментарі закриті.