опт1Діяльність підприємств оптової торгівлі області в І півріччі 2013 року. За даними державних статистичних спостережень, у І півріччі 2013 р. підприємствами Чернігівщини реалізовано товарів оптом на 3001 млн.грн, інформує Чернігівський Монітор.

Основним джерелом формування оптового товарообороту були непродовольчі товари, частка яких становила 78%, а обсяг продажу – 2354 млн.грн.

У торгівлі непродовольчими товарами виділялися обсяги реалізації енергетичних матеріалів (19% загального обсягу реалізації непродовольчих товарів), добрив та сполук азотних (11%), кукурудзи (10%), шин та камер гумових (9%), продуктів фармацевтичних (5%), вантажних автомобілів (4%).

Серед продовольчих товарів, яких було реалізовано на 647 млн.грн., найбільш активно велась торгівля продуктами молочними, маслом та сиром, шоколадом та виробами кондитерськими цукровими, цукром, пивом, борошном, кавою, водами мінеральними та напоями безалкогольними, соками фруктовими та овочевими, оліями рослинними, частка яких в обороті продовольчих товарів становила 68%.

Продукція українських виробників продовжує переважати в оптовій торгівлі підприємств області – 60%, зокрема частка вітчизняних продовольчих товарів склала 95%, непродовольчих – 50%.

На 1 липня 2013 р. на складах оптових підприємств було зосереджено запасів товарів на 514 млн.грн., при цьому переважали запаси непродовольчих товарів (81%).

Коментарі закриті.