Під наглядом менських водників – унікальна насосна станція
«Насосна станція – у повному порядку, – запевняє машиніст Анатолій Кондратій. – Правда, відкачувати ще не доводилося. Під час минулорічного паводку за малим не включили, воді залишалось ще на десяток сантиметрів піднятися».
Посильний внесок у збереження «водяної» галузі роблять працівники Менської експлуатаційної дільниці №2 Сосницького міжрайонного управління водного господарства.

І канали, і дамби

– У Менському районі налічується 10 тисяч 235 гектарів осушених земель, – розповідає начальник дільниці Петро Пасічник. – Загальна площа земель сільськогосподарського призначення – 9705 гектарів, у тому числі однієї ріллі 3295 гектарів. На осушеній землі розміщено 192,6 кілометра відкритої мережі каналів (підтримання води у цих каналах забезпечує рівень ґрунтових вод та зволоження ґрунтів), кількадесят регулюючих гідротехнічних споруд, вісім мостів, 43 трубчаті переїзди, велика закрита (підземна) водомережа.

А ще майже на 26 кілометрів простяг­лися захисні дамби обвалування (біля Максаків, Ушні, Бірківки), які створили після страшної повені 1979 року, щоб не допустити затоплення сіл.

Усе це потребує догляду, обкошування, розчищення, вирубки чагарників. На дільниці працюють 17 чоловік. Є дві вакантні посади оглядачів гідротехнічних споруд, може, зарплатня і не така вже висока, зате платять вчасно.

Одна на три райони

Менщина має кілька осушувальних систем: «Максаки», «Ушня», «Конохово» (біля Блистови), «Семенівка», «Чамарово», «Домна» (поблизу Стольного) та «Плави» (під Ленінівкою).

А ще під Максаками збереглася больдерна насосна станція, одна на Менський, Сосницький та Новгород-Сіверський райони. Призначена вона для відкачування надлишків води, яка збирається системою каналів до спеціального озера-больдера, та перекидання її у Десну. За умови, коли працюють усі чотири насоси, станція може відкачувати 5700 кубометрів на годину. Тут же контролюється рівень води і за допомогою шлюзів.

Бережемо, що маємо

– Звичайно, система гідроспоруд вже далеко не та, що була за часів Радянського Союзу, – продовжує розмову начальник Менської дільниці. – Час, економічні зміни та труднощі далися взнаки. Але намагаємося зробити все, що в наших силах. Колектив хороший, спрацьований, ховатися за спину іншому ніхто не звик. Тож до свята можу тільки побажати своїм колегам, щоб ніколи не замулилося джерело добра і щастя, а життєвий шлях був рівним, немов озерне плесо.

Коментарі закриті.