Чи готові навчальні заклади до початку занять? Які нововведення очікують учнів, вчителів і батьків? Про це розповідає начальник відділу освіти РДА Леонід Литовченко.

– Новий навчальний рік розпочнуть, як і торік, 27 шкіл району, одна – першого ступеню, 12 – другого та 13 – третього, а ще – районна гімназія, – каже Леонід Володимирович. – За парти сядуть близько трьох з половиною тисяч дітей. Це лише на вісім десятків менше, аніж у попередній навчальний рік. Радує те, що це найпозитивніший показник за останні роки. Адже раніше ми не дораховувалися по дві – три сотні учнів щороку. У 17-ти дошкільних закладах Менщини будуть виховуватися 877 малюків. До речі, нещодавно у макошинському садочку «Сонечко» відкрилася ще одна група.

За словами Леоніда Литовченка, у початковій школі з нинішнього року – нововведення. Іноземну мову школярі почнуть вивчати вже з першого класу, матимуть один урок на тиждень. Натомість української мови на один урок поменшає, трудового навчання – також. Наступного року ці діти вже у другому класі вивчатимуть новий предмет «Сходинки до інформатики». Замість предмета «Я і Україна» буде інший – «Природознавство».

Щодо забезпечення підручниками, то першокласники отримають усі необхідні посібники. У старших класах, за словами керівника районної освіти, також ситуацію виправлено.

Протягом літа до прийому учнів готувалися усі навчальні заклади району. Найбільш ретельно, за інформацією Леоніда Литовченка, до цього поставилися педколективи Жовтневої, Березнянської (I –III-го ступенів), Миколаївської, Блистівської, Феськівської, Киселівської, Макошинської шкіл, міських навчальних закладів.

Директор Жовтневої школи Олена Давиденко розповіла, що у них обладнано ігрову кімнату. Там є тематичні зони: «Перукарня», «Магазин», «Лікарня», «Кухня», «Світ музики», відведені куточки образотворчого мистецтва та художньої і технічної праці.

Наразі проведені тендери на закупівлю палива на зимовий період. У районі 14 навчальних закладів мають тепло від газу, 11 – від вугілля, два опалюються централізовано. Нині завезено майже півтисячі тонн вугілля та 132 тонни торфобрикету (це 70 відсотків від потрібного), дрова.

Як і у минулому році, на харчування однієї дитини (учнів початкової ланки, сиріт та позбавлених батьківського піклування) буде виділено по 3,5 грн. на день. Усі харчоблоки вже перевірені й готові до нового сезону. У школах традиційно самотужки заготовляють овочі з пришкільних ділянок для їдалень, допомагають і спонсори-сільгоспвиробники.

Щодо забезпечення навчальних закладів кваліфікованими кадрами, то практично усі вакансії зайняті. Хіба що викладачів трудового навчання у деяких школах бракує. Цього року до роботи стануть до двох десятків випускників педагогічних вишів. У цілому предмети викладають профільні фахівці, а у невеликих школах, де таких бракувало, спеціалісти пройшли курсову перепідготовку та перепрофілювання.

Освітня галузь Менщини отримала цього року ще два шкільні автобуси (тепер їх – дев’ять), тож проблем з підвозом учнів не повинно бути.

Традиційною для галузі є проблема недостатнього фінансування для покращення матеріальної бази. Проте у попередні кілька років опорні навчальні заклади району та Макошинська школа отримали обладнання для кабінетів біології, хімії, фізики, математики, комплекти демонстраційних матеріалів та препаратів.

Коментарі закриті.