Відповідно до законодавства право на соціальний захист громадянам гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок єдиного внеску. Його мають сплачувати громадяни, підприємства, установи й організації. Тому важливо, щоб трудові угоди про працевлаштування були офіційно оформлені і вся зарплата виплачувалася прозоро. Перш за все, у цьому мають бути зацікавлені самі працівники. А для роботодавців – це обов’язок і справа честі.

Проте конвертна зарплата поки не відходить у минуле. До речі, свого часу термін зарплата у “конверті” з’явився на Заході. Оскільки працівникам видавали зарплату у конвертах для збереження конфіденційності. Щоб ніхто, крім роботодавця і працівника, не знав її розмірів. На Заході вже давно перейшли на пластикові картки, які надійно захищають інформацію про розмір зарплати.

Проте у нас зарплата у “конвертах” має інший сенс. Для роботодавців це спосіб уникати від сплати податків. Для працівників же – спокуслива примарна вигода сьогодні і величезні проблеми завтра. Переконливий аргумент – пенсії у «конвертах» не буде!

Важливо усвідомити наслідки конвертної зарплати. Якщо вам у такий спосіб видають зарплату – ймовірно, що роботодавець не зробив відповідний запис у трудовій книжці про прийом на роботу. Разом з тим очевидно, що підприємство не відраховує відповідні кошти на ваш індивідуальний особовий рахунок до Пенсійного фонду й не робить відрахування до фондів зайнятості та соціального страхування.

І якщо переконують, що робиться це задля вас, не поспішайте радіти. Адже насправді це означає, що у вас немає соціальних гарантій, передбачених для працівника. Зокрема, права на повноцінну оплачувану відпустку та оплату лікарняних, на достроковий вихід на пенсію, якщо працюєте в шкідливих умовах, на охорону праці, на допомогу при безробітті, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань тощо.

До того ж, вас можуть звільнити у будь-який момент, без зарахування страхового стажу. І ви втрачаєте право на гідне пенсійне забезпечення. Пам’ятайте, що вас обкрадають з вашої мовчазної згоди. Плата за це надто висока – і за ваш рахунок.

Коментарі закриті.