«ПАНВІТЕК» сподівається розрахуватися з боргами у червні
Марина Сердюк.
Матеріал у «Нашому слові» про заборгованість по зарплаті одного із найбільших у районі і донедавна досить успішного підприємства викликав резонанс. Своїм баченням проблеми поділилася із найближчою газетою головний технолог ТОВ МВК «ПАНВІТЕК» Марина Сердюк.

Початок

На зорі своєї діяльності на березнянській землі компанія почувалася впевнено. Відновлювали приміщення, закуповували обладнання та техніку, достойною була зарплата, навіть, зі слів представників компанії, у нашому регіоні вона була дещо вищою від інших філій.

«ПАНВІТЕК» не був байдужим до селища: виділялася та наймалася техніка для розчистки зимових доріг, допомагали дитсадку, школі-інтернату, підтримували місцеву футбольну команду. Працівники перед Новим роком та Великоднем отримували подарунки продукцією підприємства. Навіть армії та Чернігівському реабілітаційному центру учасників АТО знайшли можливість підсобити.

Потім усе змінилося…

Невеселі «дзвіночки»

– Перші тривожні «дзвіночки» продзвеніли для нас у вересні минулого року, – пояснює Марина Сердюк. – Головною причиною стало стрімке падіння курсу гривні. Адже курчат ми купуємо в Угорщині (там якісний молодняк), оплата відбувається у євро. Курчата подорожчали удвічі: якщо раніше одне коштувало у перерахунку на гривні 7,50, то зараз ціна дійшла до 16 гривень і більше.

Подорожчали корми, ветпрепарати, енергоносії. Щоб виростити одну голову птиці до забою, потрібно вкласти ще майже 36 гривень. І це лише виробничі затрати, не враховуючи адміністративних, податків та виплат за кредитами. Адже більшість техніки і обладнання бралися саме в кредит. А ціна курячого м’яса практично не змінилася. Курятину «ПАНВІТЕК» продає лише на території України. Середня тушка – близько 40 гривень.

– Уже у грудні ми вийшли на «нуль», тобто працювали без прибутку, – продовжує розповідь головний технолог. – Далі – ще гірше. Але у січні спромоглися виплатити зарплату за листопад і грудень, фінансовий рік закрили без боргів. Тепер цьогорічні борги вже назбиралися.

Щоб хоч якось вийти із ситуації, підприємство продає обладнання і автомобілі, металобрухт. Навіть головний технолог свого службового легковика позбулася.

Агов, інвестори!

– Щоб не втратити трудовий колектив, а у нас він дуже хороший, нікого до звільнення не змушували, вирішили переводити працівників на 0,1 ставки, – констатує Марина Миколаївна. – Так то ж не від хорошого життя! Хоч би якось на плаву втриматися. Закидають нам, що службові авто купляли, що зарплату гноєм і дровами віддаємо, але ж давайте розберемося. Авто були придбані ще 2013 року, коли компанія мала таку можливість. А за гноєм у нас навіть черга була, та й виписати дрова у рахунок заробленого теж деякі працівники особисто просять. Не бачу тут ніякої причини для нездорового ажіотажу. Залучивши усі можливі резерви, сподіваємося розрахуватися по зарплаті до середини – кінця червня. За січень уже спромоглися віддати.

Зараз компанія намагається знайти інвестора (хоча чи захоче хтось вкладати кошти у збиткове підприємство? – авт.) і сподівається, що знову зможе запрацювати на повну потужність.

Коментарі закриті.