Олега Луцука зі Стольного представляти не треба – відомого майстра-гончара, керівника кількох «глиняних» гуртків для школярів знають і на Менщині, і далеко за її межами. Майстерня Луцука вже майже вісім років служить своєрідною візитівкою Стольного і в цілому нашого району. Але її може не стати.

Крім юних гончарів, Олег Луцук у Стольному навчає ще й фотографів. Як розповів Олег Станіславович, фотогурток працює від Менської станції юних техніків на базі Стольненської школи. Для занять за власні гроші Луцук придбав три цифрові фотоапарати, два з яких – напівпрофесійні. А для вивчення з дітьми програм фоторедагування використовував власний комп’ютер.

Фотографувати своїх гуртківців водив не лише в мальовничі куточки рідного села. Разом зі своїми вихованцями виїжджав до обласного центру, де діти знімали древній Вал, історичні пам’ятки міста.

Гурток розпочав свою роботу лише у вересні, а вже в кінці осені мали цікаву серію знімків і змогли стати учасниками обласної фотовиставки. Але десь у середині січня вийшов з ладу комп’ютер Олега Станіславовича, на якому оброблялися знімки гуртківців. Щоб допомогли придбати новий, звернувся до міського голови Геннадія Примакова і начальника відділу культури міськради Світлани Шелудько. Пообіцяли…

Випрошую у влади забезпечити хоча б мінімальним набором техніки для роботи фотогуртка, бо на балансі у нас стоїть лише одна старенька плівкова камера.

Протягом восьми років гончарні гуртки я забезпечую глиною за власний кошт. Зараз назріла така ситуація, коли думаю: чи працювати далі, чи кидати це все і переїжджати до Києва, куди мене запрошують, – каже Олег Станіславович.

І для власних робіт, і для роботи гуртків глину він замовляє у Слав’янську на підприємстві «Керамічні маси Донбасу». Але батьки більшості вихованців за цей витратний матеріал заплатити не в змозі, оскільки разом з доставкою це виходить десь до десяти гривень за кілограм. П’ять гончарних кругів, унікальну і дорогу піч, яку використовує і для власних виробів, і для занять, теж купив сам.

Тільки один гарний сучасний гончарний круг придбав район для гуртків минулого року, за що я дуже вдячний і депутатам районної ради, і особисто голові райради Олександру Миснику, – каже Олег Станіславович.

Мабуть, знаючи стан забезпечення бюджетними коштами дошкілля, Олег Луцук не пред’являє якихось претензій до станції юних техніків та районного центру дитячої та юнацької творчості, гуртки яких «Гончарство» та «Художня кераміка» веде на базі Стольненської школи.

Я мало турбував посадовців, районних керівників. Але час від часу звертався до багатьох нардепів, які перед виборами багато чого обіцяють, а потім все забувають. Працюю на ентузіазмі, у власну сім’ю гроші майже не доходять. Благо, що руки є і є замовники, яким роблю час від часу якісь речі. Маю зараз кілька пропозицій з Києва – багаті батьки хочуть, щоб я займався з їхніми дітьми. Поки що думаю. Я хочу годувати свою сім’ю, хочу заробляти. А працювати лише для того, щоб працювати, я втомився.

Коментарі закриті.