НебераОдинадцята сесія міськради була проведена 11 серпня. Дуже цікава, можливо, переломна сесія.

Спочатку про маловажливе, про відміну призупинення перейменування центральної площі міста з радянської Червоної на патріотичну Героїв АТО. В автора чомусь не записався цей коротенький фрагмент сесії. Можливо, це й доречно, нехай все віджиле йде в небуття тихо та непомітно – радянська влада, постать ката з постаменту на центральній площі, потуги Мацішевської та Авраменка зберегти радянськість центральної площі, рішення міськради про призупинення свого патріотичного рішення…

Можливо й пожалкував би, що не записалося, якби депутати висловили свою вдячність тим, хто в суді відстоював правомірність патріотичної назви: Інні Скляр, Раїсі Осєдач, Людмилі Мурованій та іншим, але цього не було. Тому особливо жалкувати нема за чим.

Тепер про найголовніше, про творення майбутнього, про те, навіщо знімаю та викладаю. Через суспільну неосвіченість та непоінформованість виборців депутатами стає хто попало. Якщо народні обранці працюють закрито від людей, то все потворне й антинародне розвивається швидко й до велетенських розмірів. Якщо відкрито, то навіть відверті зловмисники змушені хоча б імітувати діяльність на користь суспільства.

Іншим аспектом є те, що, переглядаючи такі відеоматеріали, члени громади самі вчаться ставати відповідальними громадянами – чи то майбутніми депутатами, чи то активними членами громади, котрі ретельно контролюють і спрямовують роботу своїх обранців. Також перегляд подібних матеріалів допомагає навчитися відрізняти корисних кандидатів під час виборів від демагогів та політичних шахраїв, що вкрай важливо для загального стану справ і рівня нашого життя.

Чому, можливо, ця сесія є переломною. Здається, нарешті почалося прискіпливе та вимогливе ставлення до комунального підприємства і його політики. Складається враження, що пішло на спад розуміння міськради як загальноміської колгоспної контори, котра всіх розкуркулює та у всіх віджимає найбільш цінне, щоб, начебто, потурбуватися про благо розкуркулених та обібраних. Особливо цікава в цьому відношенні остання частина відеозапису.

Якщо міськрада не має бути загальноміською колгоспною конторою, то чим? На мою думку, міськрада має бути зосередженням інтелекту котрий дбає про всебічний розвиток міста, про високі доходи громадян завдяки яким останні зможуть безпроблемно оплачувати всі комунальні витрати та задовольняти інші свої потреби. Міськрада має працювати на розвиток громади до здатності самозабезпечення всіх своїх потреб, а не намагатися стати корисливим опікуном громади.

І ще, у міськраді збираються скоротити кількість постійних комісій з 4 до 2. Скажу так – самоврядування громади потрібно розвивати і розширювати, а не скорочувати. Чому? Бо одноосібне правління (чи правління вузького кола) лише на перший погляд виглядає більш ефективним. Насправді ж воно веде до ігнорування інтересів громади і скеровування суспільних ресурсів на корупційне та інше задоволення непомірних особистих потреб керівних очільників.

 

 

 

 

Коментарі закриті.