9 вересня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Даний законопроект викликав значне невдоволення певних соціальних груп. Так, громадські організації, які об`єднують потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, учасників бойових дій на території інших держав, вбачали в окремих його положеннях обмеження своїх соціальних пільг.

Як повідомляє управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, розуміючи всю складність питань соціального захисту чорнобильців та афганців, регіональна влада зробила цілий ряд практичних кроків по врахуванню думки громадськості щодо внесення змін до вказаних законодавчих ініціатив.

30 вересня за ініціативою обласного керівництва в Чернігівській облдержадміністрації проведено зустріч голови облдержадміністрації Володимира Хоменка з представниками ряду громадських організацій, які опікуються захистом прав афганців та чорнобильців. Учасники зустрічі — керівники Чернігівської обласної організації «Союз Чорнобиль України», Чернігівського обласного відділення Українського національного Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, Чернігівської обласної та міської організацій Української Спілки ветеранів Афганістану — обговорили актуальні питання соціального захисту громадян, запропонували шляхи налагодження тісного діалогу між органами виконавчої влади та об`єднаннями громадян.

Під час зустріч голова облдержадміністрації проінформував представників громадськості про те, що з ініціативи депутатів фракції Партії регіонів на останній сесії Чернігівської обласної ради прийнято звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. У зверненні йдеться, зокрема, про необхідність підписання угоди про взаємодію і співробітництво між центральними органами виконавчої влади і громадськими організаціями афганців та чорнобильців, посилення соціальних гарантій для вказаних категорій громадян. Депутати обласної ради також просять парламентарів під час розгляду проекту Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» дослухатися до пропозицій громадських організацій щодо внесення змін до законопроекту, зокрема, прибрати окремі його положення, які викликають найбільше нарікань.

І вже 30 вересня у м. Києві було підписано Меморандум про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України, Українською Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів–інтернаціоналістів) та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Союз Чорнобиль України». Серед основних положень Меморандуму — зобов’язання Уряду щодо підвищення соціальних гарантій афганцям та чорнобильцям, інвалідам та іншим категоріям громадян. Зокрема, передбачається збільшення у 2012 році основного розміру пенсій окремим категоріям соціально незахищених громадян, покращення забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами, збільшення основного розміру пенсій інвалідам–ліквідаторам та багато інших.

Приклад підтримки обласною владою пропозицій громадськості, подальше врахування побажань афганців та чорнобильців на всеукраїнському рівні свідчить про те, що в області та у державі налагоджено суспільний діалог між громадськими організаціями і владою, відповідним чином працює система зворотного зв`язку.

Коментарі закриті.