Професійне свято працівників податкової служби майже співпадає у часі з початком другого півріччя. Отже, це певний рубіж, щоб звітувати про напрацювання попередніх шести місяців.

Колектив податкової служби Чернігівщини ретельно  контролює надходження коштів до бюджетів усіх рівнів. Для забезпечення успішних показників дуже важливо правильно спрогнозувати надходження, враховуючи макропоказники галузей економіки та визначальних бюджетоутворюючих підприємств.

Але для роботи в нинішніх  умовах цього було недостатньо, оскільки з початку року вступив у дію Податковий кодекс України. Тож велику увагу приділили комплексному та  цілеспрямованому роз’ясненню нового законодавства, адже все нове викликає багато запитань, сприймається насторожено і неоднозначно.

Податківці області гідно витримали цей іспит. Оцінка – у реальних цифрах.

Ми щомісяця протягом першого півріччя, порівнюючи з  відповідними  періодами минулого року, забезпечували приріст платежів до бюджетів усіх рівнів. І за підсумком півріччя – також. Успішно виконані прогнозні показники з переважної більшості податків та зборів. Слід відзначити, що майже в півтора рази маємо приріст збору платежів до загального фонду Держбюджету, а саме цей показник є вирішальним при визначенні суми дотації для області.

Ще однією особливістю роботи протягом першого півріччя була зосередженість на ризиковій категорії платників – вигодонабувачах, транзитерах та «податкових ямах», що, безумовно, позитивно позначилося на результатах. Зокрема, значна робота проведена і зі збитковими підприємствами щодо виведення їх на прибутковий рівень.

Варто сказати і про наповнення місцевих бюджетів. За перше півріччя вони одержали 550 млн.грн. коштів, що на 18,1 відсотка більше, ніж минулого року. Оскільки у структурі надходжень місцевих бюджетів визначальним є податок з доходів фізичних осіб, то серед пріоритетних напрямків залишається і упередження порушень при виплаті зарплати, зокрема, виявлення «конвертної» зарплати та нелегальної найманої праці. Звісно, ефективність перевірок залежить від того, наскільки якісно вони готуються. Перш ніж йти до платника податків, фахівці аналізують наявну базу даних. Тож щодо дотримання податкового законодавства роботодавцями – кожна перевірка виявилася результативною. А відтак до бюджету надійшло більше мільйона гривень.

Завдання, які стоять перед податковою службою, складні,  потребують професіоналізму і сумлінності. Серед першочергових – боротьба з «тіньовим» сектором економіки, відпрацювання схем мінімізації податкових зобов’язань, поліпшення сервісу для платників податків.

З прийняттям Податкового кодексу зроблений ще один вагомий крок для запровадження електронної форми податкової звітності, що надає платникам податків багато переваг. Це також вагомий фактор для зміцнення партнерських стосунків.

Соціальна спрямованість роботи податкової служби  покладає на нас особливу відповідальність. Професія податківця потребує справжньої відданості своїй справі та прагнення служити людям. Саме за цими критеріями сформований наш колектив.

З нагоди професійного свята щиро вітаю своїх колег. Бажаю всім міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії та подальших успіхів у праці.

А ще – я маю нагоду звернутися до платників податків. Давайте пам’ятати, що об’єднавши зусилля, ми зможемо примножити внесок у зміцнення добробуту країни та забезпечення заможнішого життя кожного громадянина.

Валентин Осипенко.

Коментарі закриті.