imagesЧи доводилося вам прокидатися і помічати невеликі укуси і думати, звідки вони могли з’явитися. Можливо, вас вкусив клоп? Що ж це за така комаха і як з нею боротися? Відповідає заступник начальника Чернігівського міжрайонного Управління ГУ ДСЕС у Чернігівській області Юлія Зеркаль.

Комаха має сплющене тіло, темно-коричневого кольору, довжиною біля 5 мм. Тіло звужене спереду, ворсисте, крил немає. На голові пара тонких вусиків, за якими знаходяться очі. Ротові органи пристосовані до кусання шкіри та ссання крові. Гніздяться клопи найчастіше поблизу спальних місць людини в важкодоступних щілинах ліжок, у диванах, в отворах та тріщинах стін, за шпалерами, картинами, килимами. Уражене клопами приміщення має характерний неприємний запах. Цьому сприяють виділення із залоз, що містяться на тулубі у комахи. Отвори та щілини на стінах забруднені екскрементами, на білизні та простирадлах – плями крові. Все це вказує на присутність паразитів.

Клопи живуть один-два роки. Самки за життя відкладають 250-500 штук яєць. Клопи уникають світла і попадають на людину вночі. Шкіру надгризають у найтонших місцях і смокчуть кров не з вен, а з капілярів близько 15 хвилин раз або двічі на добу. Випивають крові вдвічі більше, ніж вага власного тіла. Укус клопа безболісний, під час ссання зі слиною вводить речовину, що запобігає зсіданню крові. Через якийсь час ця речовина подразнює ранку, викликаючи свербіння. На місці ранки з’являється біла пухлинка. Роздираючи ранки, можна занести хвороботворні хвороби.

Метою профілактики є недопущення паразитів у помешкання. Клопи можуть перебиратися з сусідніх блоків, поверхів через будь-які отвори, щілини, електричну проводку, по газових та водних трубах, трубах центрального опалення, каналізаційних. Необхідно ліквідувати всілякі тріщини та щілини в стінах, одвірках та ін. Меблі та інші предмети необхідно оглядати на наявність клопів (передусім на нових). При наявності слідів життєдіяльності клопів необхідно провести дезінсекційні заходи. В спальнях необхідно часто та ретельно оглядати ліжка, дивани, матраци, шафи, картини, рами, оправи дзеркал та ін. Часте чищення, провітрювання та витрушування допоможе запобігти або не допустити розмноження клопів.

Якщо вже так трапилось, що клопи заселили помешкання, необхідно розпочати з ними боротьбу за допомогою хімічних засобів. Це можуть бути аерозолі та рідинні препарати контактної дії. Зрошуємо заклоплені стіни, плінтуси, кутки стелі, звертаючи особливу увагу на місця поблизу постілі, де найчастіше поселяються комахи. Тим же препаратом «просочуємо» задні поверхні шаф, предметів обстановки, картин, дерев’яні та металеві частини ліжок, отвори та вентиляційні клітки. Рідинні засоби знищення клопів краще наносити на поверхні щіткою, промащуючи тріщини та щілини. Гнізда клопів часто знаходяться під шпалерами, за панелями, що необхідно при дезінсекції. Коли немає можливості дістатися до гнізд, шпалери задирають та спалюють, панелі демонтують. Дезінсекцію ліжок, диванів, матраців проводять за вісім годин до відпочинку. М’які меблі обробляємо порошковим препаратом, який залишаємо на декілька днів, що покращує ефективність дезінсекції. Після закінчення дезінсекції меблі потрібно почистити пилососом або витрусити. Дезінсекційними препарати не дозволяється обробляти дитячі ліжечка, постіль, іграшки! Заражена клопами білизна має бути випрана та прокип’ячена. Якщо в помешканні малі діти або хворі люди, можна знищувати клопів гарячою водою, інфіковані поверхні протирати скипидаром. Після закінчення дезінсекції (через 8 годин), протягом не менше однієї години, провітрюємо помешкання. Дезінсекційні заходи повторюємо декілька разів, щоб знищити яйця.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Invited to U17 team tryouts next month for World Championship

“Rehabbing from this past injury was a means to finishing the season strong and maybe getting a chance to go overseas,” Hall said.prada uk
The setting is also superb, located along the Middlefork of the Gila River, surrounded by lush vegetation.mcm bookbag

Some fans could hardly contain their excitement.mcm backpack
But he he’s only played five on five, full court, with friends in Italy.michael kors boots uk

The charges for the three men mark the latest black eye for the Florida Corrections Department.occhiali gucci
Other areas in the sample literacy block will need to be supplemented with resources at each individual school.kelly hermes

Despite all that, he believes he made strides in his second year even if the statistics suggest otherwise.mcm backpack for sale
mulberry bags uk

Коментарі закриті.