«Низький уклін за щире серце» – таку назву має концертна програма, якою таланти Менщини вирішили подякувати усім жителям району за щиру і безкорисну допомогу українській армії.

Усім миром

– Коли в наш дім, нашу Україну прийшла чорна біда і на сході розгорнулися військові дії, майже кожен житель Менщини чим міг допомагав солдатам у зоні АТО, і зараз допомагають, – говорить перший заступник голови РДА і керівник громадської організації «Менська сотня» Геннадій Примаков. – Сотні тисяч гривень добровільних пожертвувань, десятки тонн харчів. Хтось мав можливість перерахувати значну суму, а хтось приносив кілька баночок консервації, відірвавши запаси від сімейного столу. Діти малювали малюнки і писали листи воїнам, інші – плели маскувальні сітки. Усі ці пожертви – безцінні. А наші люди дійсно заслужили шану і низький уклін.

Так виникла ідея подякувати жителям Менщини, здійснивши цілий тур безкоштовних концертів. Фінансові витрати взяли на себе «Менська сотня», ПП «Менський аграрник» та інші благодійники. Відділ освіти РДА виділив транспорт, відділ культури та туризму допоміг у створенні концертної програми. Добру справу підтримали танцювальний колектив «Калинонька», вокальний ансамбль «Мелодія», дитячий спортивно-цирковий колектив «Фієста». Сама акція має назву «Мистецтво на допомогу українській армії».

«Низький уклін» отримали Куковичі, Киселівка і Дягова
Разом із гостями на сцені Дягівського клубу виступали і вихованці місцевого дитсадка «Веселка».

Людно і патріотично

Виступи у Киселівці та Куковичах пройшли «на ура», зали були переповнені. Найближча газета побувала на концерті у Дягові.

Зал у сільському клубі був битком набитий, добра третина людей ще й попід стінами стояли. Але воно того було варте.

Концертна програма досить цікава, підібрана зі смаком і розумінням. Запальними «Гопаком», «Дубатанцем» та «Циганочкою» порадувала глядачів «Калинонька». Ліричні пісні чергувалися з патріотичними і козацькими, краяла душу і серце «Небесна сотня білих журавлів» у виконанні соліста Олександра Мельника. Жінки крадькома витирали непрохану сльозу. Згадували земляків-воїнів.

Сільський голова Микола Бурка побажав односельчанам мирного неба, подякував за допомогу і розуміння. «Молімося за наших захисників», – неодноразово звучало зі сцени.

Перед присутніми виступив комбат 13-го батальйону (тепер вже у відставці) Сергій Мурований. Кілька дягівчан разом із Сергієм Григоровичем пройшли Дебальцеве і Вуглегірськ, пліч-о-пліч боролися проти терористів.

– Солдати ніколи не забудуть вашої допомоги, – звернувся до залу комбат. – Ви не уявляєте, як воїну необхідно відчувати себе потрібним своєму народу. Без шматка хліба ще якось можна перемучитися, а ось без цього – ніяк. Ми жили там вашою любов’ю: у кожному окопі, бліндажі чи БТРі були дитячі малюнки і листи. В тому числі і з Менщини.Колись вони займуть достойне місце в музеях як символ щирості і сердечності нашого народу.

Такі ж концерти вже відбулися у Феськівці, Городищі, Макошине і Семенівці.

Коментарі закриті.