У Чернігові нещодавно відбулася презентація соціального проекту «Право на батьківство: вихід є!», який започаткувала мережа клінік «Мать и дитя». Медики стверджують, що можуть майже усім допомогти народити здорову дитинку.

«Мать и дитя» – це міжнародна мережа центрів репродуктивного здоров’я. Клініки спеціалізуються на лікуванні безпліддя, спостереженні вагітності, пренатальній діагностиці, гінекології та мамології.

– На жаль, сьогодні статистика сумна і на Чернігівщині, і по всій Україні, – розповідає завідувач Центру планування сім’ї у місті Чернігові Тетяна Кирилюк. – Лише минулого року до нашого цент­ру звернулося 330 пар з проблемами безпліддя. За рівнем смертності Чернігівська область посідає перше місце в Україні, а за кількістю новонароджених – одне з останніх. На соціальний та економічний стан життя ми вплинути не можемо, а от на здоров’я – так.

– Дуже пригнічує, коли до нас звертаються дівчата віком від 22 до 24 років, які мають первинну безплідність, – каже Тетяна Зотівна. – Спочатку проводимо обстеження і починаємо з консервативного лікування. А якщо не допомагає, звертаємося до методів екстракорпорального запліднення. Минулого року за допомогою цієї технології 71 жінка стала мамою. І тепер ми із впевненістю можемо сказати, що безпліддя виліковне.

– Наша мережа клінік хоче допомогти тим, хто позбавлений можливості отримувати високопрофесійне обслуговування у спеціалізованих центрах, – розповідає доктор медичних наук, акушер-гінеколог, репродуктолог, генеральний директор мережі клінік «Мать и дитя» Наталія Данкович. – Наш проект дає можливість сімейним парам, які мають проблеми із репродуктивним здоров’ям, абсолютно безкоштовно протягом літа пройти програму базового обстеження у клініках «Мать и дитя». Далі ми порекомендуємо, що варто робити. Причини безпліддя можуть бути не лише у жінок, а й у чоловіків – онкопухлини, інфекції, ранні статеві стосунки без контрацепції, генетичні, ендокринні фактори, екологічна ситуація. Хотілося б відмітити і такі банальні проблеми повсякдення як куріння, алкоголь, наркотики.

– Якщо говорити про вартість лікування, то, зазвичай, це залежить від самої причини безпліддя, – продовжує Наталія Олександрівна. – Можу навести приклад, що у нас є програма вартістю 29 тисяч гривень. Але в цю суму входить не лише стимулювання вагітності, а й усі необхідні препарати, які просто так в аптеці не купити. Крім того, ми проводимо планові огляди майбутньої матусі аж до пологів. Щоб звернутися до нас, подружжю можна приїхати до наших двох клінік у Києві або до Центру планування сім’ї в Чернігові.

– Новітні технології дозволяють не тільки подолати безпліддя, але й спланувати вагітність на майбутнє, – ділиться кандидат медичних наук, акушер-гінеколог Лариса Ковалевська. – Завдяки вітрифікації жінки можуть заморожувати свої яйцеклітини та зберігати їх довгі роки. Зазвичай цей метод корисний, коли майбутні матусі хочуть спочатку побудувати кар’єру чи проходять онкотерапію, чи ж просто з якихось причин відкладають вагітність.

Коментарі закриті.