Начальник відділу обслуговування платників Головного управління ДФС у Чернігівській області Тетяна Говоруха розповіла про нові можливості, що відкриває для суб’єктів господарювання та громадян модернізований Електронний кабінет платника.
Перше, що має знати платник податків: до Електронного кабінету можна увійти з офіційного веб-сайту ДФС України (sfs.gov.ua) або за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua. По-друге, він створений, щоб значно полегшити громадянам процедури, що пов’язані зі спілкуванням з фіскальними органами. По-третє, сервіс безкоштовний, працює цілодобово, ним можна користуватися за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв з використанням електронно-цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (їх на сьогодні 16). Відтепер платникам не потрібно встановлювати додаткове спеціалізоване програмне забезпечення.
Зараз триває компанія декларування доходів, отриманих у 2016 році. Деякі громадяни будуть декларувати свої доходи згідно з нормами Податкового Кодексу України, інші відповідно до вимог антикорупційного законодавства будуть заповнювати та здавати е-декларацію.
Раніше для того, щоб отримати відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків (для заповнення декларації), а також направити декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб громадяни мали особисто звертатися до податкових інспекцій. Сьогодні все стало набагато простіше: через Електронний кабінет здійснюється взаємодія органів ДФС та платників податків у режимі реального часу. Отже, отримати довідку про свої доходи та надіслати декларацію про майновий стан та доходи можна, навіть, не виходячи з дому чи офісу.
Скориставшись відкритою частиною кабінету (без ідентифікації користувача), можна ознайомитися з актуальними новинами ДФС, отримати інформацію про граничні терміни сплати та подання податкової звітності (податковий календар), дізнатися контакти та адреси центрів обслуговування платників, переглянути та роздрукувати бланки податкової звітності, в режимі реального часу отримати інформацію з понад 10-ти реєстрів ДФС.
Працювати з приватною частиною кабінету можливо тільки при наявності у особи електронного цифрового підпису – «електронного ключа». Такі ключі видаються в Акредитованих центрах сертифікації ключів. У представництвах Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-Довідкового Департаменту ДФС України та деяких інших ця послуга безкоштовна. Через приватну частину суб’єкти господарювання можуть ознайомитись зі своїми реєстраційними та обліковими даними, переглянути стан розрахунків з бюджетом за останні 2 роки, переглянути та подати звітність, заяви, отримати витяги з реєстрів, тощо.
До речі, скориставшись електронними ключами (для фізичної особи) громадяни можуть самостійно зробити запит щодо отримання відомостей про свої доходи, що досить важливо в період призначення житлових субсидій та подання електронних декларацій. Ця інформація буде доступна лише власнику електронного ключа, який він використовує при вході до особистого кабінету. Ніяким іншим користувачам ця інформацію не буде доступна.
Під час кампанії декларування дуже зручно, що є можливість, користуючись даним сервісом, підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді.
Тетяна Говоруха також повідомила, що повну інформацію про доходи – за увесь 2016 рік – можна буде отримати після 1 березня, тобто через 60 днів після закінчення останнього звітного періоду – 4 кварталу 2016 року.
Для зручності користування Електронними сервісами фахівцями Головного управління ДФС у Чернігівській області підготовлено доступну покрокову інструкцію, яка допоможе громадянам з мінімальними витратами часу вперше зайти та отримати відомості про свої доходи. Ознайомитися з нею можна на субсайті ГУ ДФС у Чернігівській області ch.sfs.gov.ua.

Коментарі закриті.