Автору вбачається, що головних причин дві: відволікти увагу суспільства від катастрофічних результатів діяльності Примакова і його команди та поживитися за рахунок громади.

 

 

 

Окрім того, що команда Примакова виявилася нездатною належним чином забезпечити розвиток громади, вона виявилася ще й повністю дискредитована вироком суду її очільнику довівши корумпованість Примакова. Розрахунок радикалів збурити суспільство на захист від правосуддя засуджених корупціонерів з допомогою самого Олега Ляшка себе не виправдав. В цих умовах слід було очікувати народні протести проти того, що засуджений корупціонер продовжує керувати громадою та ще й отримує премії і надбавки за інтенсивну (слід розуміти корупційну) діяльність.

Ось тут команді Примакова в нагоді стала відома технологія відволікання уваги, котру коротко називають “Тримай злодія!”. В результаті суспільство тепер зосередило увагу на Зимі і тому, буде воно з водою чи ні.

Щодо води, то проблема, котра потребувала врегулювання, була дуже проста – встановити тарифи на воду на такому рівні, котрий би забезпечував можливість продовження водопостачання міста. Не підвищення, не зниження тарифів, а забезпечення їх відповідності існуючим на даний момент умовам.

Задамося питанням, а якщо цього не зробити, то які настануть наслідки? Тут можна навіть не розповідати про теорію, просто достатньо згадати сумнозвісний Радянський Союз – занижені ціни неодмінно призводять до зникнення товарів і послуг, тобто, дефіциту. Таким чином питання постало так: або встановити економічно обґрунтовані тарифи на воду, або залишити місто без води.

Законодавство, до речі, передбачає ще один варіант дій в даних умовах – компенсацію різниці з бюджету. Компенсацію різниці в тарифах підприємству, компенсації людям у вигляді субсидій тощо. Прикладом може слугувати компенсація половини (!) тарифу на вивіз сміття комунальному підприємству міськради.

Що в цих умовах робить команда Примакова? Замість вчинення простих і зрозумілих дій вона йде на підміну понять з метою знищити існуюче водопостачання в місті. Найперше, розмову про встановлення економічно обґрунтованих тарифів підміняє розмовою про підвищення тарифів. Зрозуміло, якщо навіть в мене спитати, я за підвищення тарифів на воду чи проти, то я відповім, що проти, хіба ж я ворог самому собі? Але правильне, позбавлене маніпуляцій питання звучить так: ви за продовження водопостачання, хоча і за дещо вищими тарифами, чи за його припинення? Звісно, в такому випадку я виберу продовження водопостачання, бо без води, і ні туди, і ні сюди.

До загального стану справ в команді Примакова додається ще й корупційна складова. Корупція, це використання суспільних ресурсів не на загальну, а на свою власну користь. Приміром, якщо економічно обґрунтовані тарифи непосильні людям, то що можна зробити?

Якщо без корупційної складової, то встановити тарифи на рівні економічно обґрунтованих. При цьому взимку люди будуть оплачувати їх субсидією, а на літо встановити компенсацію частини тарифу ЗАТ “Менський комунальник” з місцевого бюджету.

А якщо в першу чергу дбати про корупційну поживу? Тоді зруйнувати існуючу систему водопостачання і організувати іншу, 100% підконтрольну собі. За який рахунок? З рахунок громади, за бюджетні кошти! Електорат же дурненький, він не рахує бюджетні кошти за свої. А потім, щоб люди не обурювалися високими тарифами через крайню неефективність КП “Менакомунпослуги”, встановити компенсацію половини тарифу з бюджету, як по сміттю.

Втім, можна поживитися ще більше, приватизувати створене за суспільний кошт підприємство КП “Менакомунпослуга”! Саме для цього й заходилася команда Примакова викупати базу даного підприємства. Не на міськраду викупати, а собі, таємно від депутатів і громадськості. Сплутав карти цим, потенційно корупційним діянням, Володимир Булавка. Але команда Примакова в цьому процесі дуже добре засвітила свої справжні наміри, котрі жодним чином не відповідають інтересам громади.

Що ж, будемо спостерігати розвиток подій далі та аналізувати їх для того, щоб всілякі зловмисники не шили громаду в дурні, і щоб громада ніколи більше не голосувала за популістів та демагогів, котрі йдуть в депутати і на посади з єдиною метою – пограбувати людей.

Коментарі закриті.