Уже кілька місяців криваво тліє війна на сході держави. Десятки наших земляків беруть участь в антитерористичній операції на території Луганщини та Донецької області. Громада Менщини з перших днів конфлікту підтримувала армію як могла.

Менські військові у зоні проведення АТО
Особовий склад блокпосту, яким керує Сергій Мурований, бронежилетами зараз забезпечений стовідсотково.

«Непогано, але…»

Телефонуємо в Луганську область підполковнику Сергію Мурованому. Він є заступником командира 13-го Чернігівського батальйону територіальної оборони та керує одним із блокпостів під самим Луганськом.

– Зараз забезпечення трохи краще, – розповідає Сергій Григорович. – Нині наш батальйон не має проблем з харчами. Дещо зносилася форма, але дякуючи допомозі із рідної Менщини маємо надію її замінити. Завдяки благодійникам-землякам усі хлопці з нашого району мають непогані бронежилети. Державне забезпечення щодо побутових речей – так собі, наприклад, майже за три місяці видали лише один комплект білизни. В основному, особисто нам допомагають підприємці і громада Менщини. Важкувато з готівкою, адже заробітну плату перераховують на картки, а поблизу ні банкоматів, ні спецмагазинів немає.

Нещодавно у батальйоні побував голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв. Він доставив солдатам подарунки від їхніх районів, збір яких ініціювала обласна рада. Менянам не привезли нічого…

– Ми не обділені увагою, від громади постійно отримуємо підтримку, можливо, навіть більше, ніж вихідці із інших районів, – запевняє Сергій Мурований. – Але невже не можна було і службовцям нашої райради та РДА організувати кілька символічних кульків печива чи блок цигарок? Наприклад, Новозаводська районна рада Чернігова і своїм, і нам постійно допомагає. Перед бойовими побратимами було соромно і ніяково.

Для чого блокпосту телевізор?

У районній раді кажуть, що вийшло непорозуміння, адже від допомоги армії не відмовлялися, свого часу прикордонникам допомагали.

– Викликав сумніви список необхідного для 13-го та 41-го батальйонів територіальної оборони, – пояснює голова райради Володимир Невжинський. – Адже там вказані телевізори, принтери, садові меблі і ще багато дивних речей. Тож, порадившись із представниками громадськості, які вже давно займаються цільовою допомогою нашим бійцям, вирішили не відхилятися від сталої схеми. А ще райрадою розіслані листи головам сільських і селищних громад з проханням надати можливу допомогу. Та й ми робимо свій внесок.

Від спальника до умивальника

Міський підприємець Анатолій Скиба, який координує створений на громадських засадах центр допомоги Збройним Силам, коментувати цю ситуацію відмовився.

– Можу сказати тільки одне, що необхідні речі нашим хлопцям з 13-го батальйону були доставлені трохи пізніше, передали ми їх через обласний військкомат.

За словами підприємця, найпростіше працювати напряму із підрозділом: довідався, що треба, – купив – передав безпосередньо.

– А допомагати довелося чи не усім військовим підрозділам, де є наші земляки, та й не тільки їм, – розповідає Анатолій Олександрович. – Прикордонникам, десантникам. Нещодавно передали нашим бійцям-землякам із 41-го батальйону спальні мішки, килимки-каремати, білизну, плащі, продукти. Від Сергія Мурованого, з яким підтримуємо постійних зв’язок, надійшла заявка на футболки, ліхтарі, бутильовану воду, цигарки. А найбільша проблема – якісні каски, ними хлопці практично не забезпечені. Закуповуємо партію в 10 штук, сучасні кевларові, по 1200 гривень за одну.

Узагалі доводилося виконувати різні замовлення: від простого господарського мила і гумових чобіт до приладів нічного бачення і переносних електростанцій. А зібрані кошти не безкінечні…

З миру по нитці

У березні – квітні допомога для армії йшла безперервним потоком. Дивимося зошит, у якому в громадському центрі допомоги армії фіксують усіх благодійників. Сотні людей і десятки організацій, суми від 50 гривень до 45 тисяч. Приватні підприємці, фермери, керівники сільгосппідприємств, навіть колективи міських школи імені Т.Г. Шевченка та дитячого садка ім. Щорса перерахували по кілька тисяч гривень. Коштів від райради і райдержадміністрації тут не зафіксовано. Правда, допомагали люди також індивідуально, через партійні організації, сільради, тож робити однозначні висновки не можна.

І, звичайно, кишеня не бездонна: у червні благодійних коштів зібрали п’ять з половиною тисяч, з початку липня – 7395 гривень, і то завдячуючи небайдужим людям з Італії, від яких майже усі ці кошти і надійшли.

– Ми вже не можемо, як раніше, організувати допомогу на десятки тисяч, – підводить підсумок Анатолій Скиба. – А потреби наших солдат, звичайно, є. Отже, якщо хтось захоче надати фінансову допомогу, можна звернутися за адресою: м. Мена, вул. Червоноармійська, 23 або перерахувати кошти на банківський рахунок громадської організації «Менська сотня», з якою ми постійно співпрацюємо. Мій особистий телефон (066) 750-99-97.

У багатьох міських магазинах розміщено скриньки для пожертв Збройним Силам. Кошти з них не будуть відправлятися до Міністерства оборони, а використовуватимуться безпосередньо для потреб солдат з Менщини.

Банківський рахунок, на який можна перерахувати кошти на потреби наших земляків, що беруть участь в АТО:

ГО «Менська сотня» 
№ 26002503501100 
код ЄДРПОУ 39152372 
МФО 351005 
АТ «Укрсиббанк»

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Worst tackling percentages in Super Rugby (minimum 15 tackles attempted)Meanwhile, McCaw’s usually excellent tackling percentage has fallen from being consistently above 89% to a pedestrian 83%, a figure that is more concerning with context the worst percentage held by a Kiwi loose forward or flanker this seasonRoy Memorial Award, M.mulberry uk
Transfers out of that Rmb account into other Rmb accounts are still only allowed for “substantiated” business needs.boutique hermes

With life becoming increasingly unbearable for followers of Christ, many are opting to flee the region in a mass exodus that is biblical in proportion.prada outlet
Santa Rosa combines environmental stewardship with community projects such as directly supporting small business development for local Maya women.hollister online
But then I can help but notice the red carpet pose, the extra arched back, and the sultry pout.discount mulberry bags uk
mulberry outlet york

Коментарі закриті.