Згідно з Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” еерівникам підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості, головам територіальних громад слід організувати і забезпечити в установленому порядку:

1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірний пункт військового комісаріату;

2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України відповідно до мобілізаційного плану.

Для створення передумов для успішного виконання поставлених завдань керівникам підприємств необхідно в термін до 28.01 провести звірку по військовозобов’язаним та техніці. Тобто невідкладно забезпечити явку своїх представників для проведення звірок по техніці та уточнення даних по працівниках.

Нагадую, що за неявку військовозобов’язаного за викликом військового комісара, порушення законодавства про оборону мобілізаційну підготовку та мобілізацію посадові особи та громадяни несуть відповідальність згідно із законом. Тому при отриманні повістки керівником підприємства для вручення її працівникові керівник зобов’язується вручити повістку працівникові та забезпечити його явку на пункт збору.

Наступне. Згідно зі змінами, внесеними до Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, граничний вік перебування у запасі ЗСУ, що дає можливість бути призваним на військову службу за мобілізацією чи проходити службу у військовому резерві Збройних Сил, становить 65 років для офіцерів запасу та 60 років для інших військовозобов’язаних.

У той же час велика кількість професійних військових та офіцерів зняті з військового обліку ще до прийняття згаданих змін. Але зараз у Збройних Силах склалась ситуація, коли дуже не вистачає їхнього військового досвіду та бойових навиків. Наразі їм пропонується у добровільному порядку поновитись на військовому обліку, пройти медичний огляд та, за можливості, стати на захист Батьківщини.

Їх чекають на полігонах, у тренувальних таборах, навчальних центрах, в роті охорони та ЗГО Менського району і, звичайно ж, у зоні проведення АТО, де їх життєвий досвід може врятувати не один десяток життів наших захисників.

Крім мобілізації, є також можливість вступу на контракт за спрощеною схемою та у резерв ЗСУ. Завдання органів місцевого самоврядування донести цю інформацію до згаданої категорії осіб, списки яких вже давно передані до сільських та селищних рад. Не є винятком і самі сільські голови, значна частина яких є військовозобов’язаними, знятими з військового обліку за досягненням граничного віку перебування в запасі. Чому б їм особисто не стати прикладом для односельчан: прибути до військового комісаріату, поновитись на військовому обліку, пройти медогляд і довести громаді, що їхній голова дійсно лідер в усьому.

Час об’єднати наші зусилля і разом стати на захист Батьківщини!

Віктор ПАВЛЮК, військовий комісар Менського райвійськкомісаріату.

Коментарі закриті.