Троїцький ярмарок у МеніА ще купували крам, куштували короваї та куліш, смакували шашлик і розважалися. На традиційний Троїцький ярмарок у Мені з’їхалися та зійшлися жителі Менщини та гості з усієї України.

Демонстрували свій товар виробники та підприємці Київської, Івано-Франківської, Хмельницької, Сумської, Полтавської, Житомирської, Тернопільської, Вінницької областей та Чернігівщини. Загалом у центрі Мени розмістилося понад 260 торгових точок.

Хоча офіційно ярмарок був відкритий о 10-ій годині, з раннього ранку у центр міста йшли натовпи людей – святково прибраних, у вишиванках. Усі прилеглі до центральної площі міста вулиці заполонили автомобілі. Завбачливі господарі тягли додому мішки з крамом, а потім мали змогу добряче порозважатися.

Десятки охочих узяли участь у новому для Менщини заході – параді вишиванок. І дорослі, і малеча демонстрували національні орнаменти, сорочки та сукні палахкотіли маками та пестили око волошковим квітом.

Переможців визначали у кількох номінаціях. Родина Корнієвських із Мени стала «Найчисленішою сім’єю у вишиванках», півторарічна Аліса Решотка отримала нагороду як наймолодша учасниця параду, Валентина Крута із Дягови – за «Вишиванку із бабусиної скрині», Людмила Тичина із Жовтневого – за «Найсучаснішу вишиванку», менянка Марія Пономаренко з киянином Михайлом Золотарем – найкраща «Вишивана пара».

Ще одна ярмаркова новинка порадувала менян та гостей міста – організований районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді парад креативних велосипедів. Проїхали по місту Бетмен зі своєю пасажиркою дівчиною-кішкою, маленька «наречена» Настя Ковальова зі своїм «нареченим» Іваном Щукіним (ці дві пари й перемогли), Міккі-Маус, Санта-Клаус, господиня-україночка та парубки-козаки, морячка, квітникарка, приборкувач монстрів та Остап Бендер. Усі діти, які проїхалися площею на своїх креативних велосипедах, отримали шоколадки.

Меняни гідно продемонстрували свою патріотичність: молодь пронесла площею міста величезний жовто-блакитний стяг довжиною 30 і шириною три метри.

Загалом розваг на ярмарку вистачало. Ажіотаж для дітлахів та їхніх батьків влаштували гості з Кременчука – привезли і каруселі, і батути, й інші атракціони.

Для малечі біля районної бібліотеки була влаштована лялькова вистава, працювали волонтери районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Дітлахи безкоштовно ласували морозивом і гралися повітряними кульками. Спонсором у цій справі виступило підприємство «Олстас-льон». Сільгоспвиробник також забезпечив святковий концерт світловою та звуковою апаратурою, заохотив вихованців музичної школи, котрі виступали увечері, та запросив ді-джея для проведення дискотеки.

Від самого ранку у центральному сквері міста лунала піснями й майоріла танцями сцена. Тут же влаштували справжні етнічні дійства територіальні громади району. І співали, і хороводили, і чарчину піднімали, пригощаючись ковбасами, варениками, млинцями та іншими наїдками.

У номінації «Як робити укупі – не болить у пупі» перемогла громадська організація «Менська сотня», у номінації «Наша хата піснями багата» відзначилися ушнянці, у номінації «Де дружно – там і хлібно» першими стали чапаєвці. Ушнянці раділи за перемогу й у номінації «Красна хата не кутками, а пирогами», а працівники районної бібліотеки вибороли премію за композицію «З милим рай і в шалаші».

Були і короваї, і куліш. «Юшка, від якої за вуха не відтягнеш» виявилася у куховарів з Синявки, за «Творчий процес приготування юшки» приз отримали макошинці, а премію за найбільший казан – міська рада.

Яких тільки короваїв не напекли господині Менщини! Запашних, колоритно оздоблених. Авторитетне журі визначило, що кращими були короваї з Лісок, Осьмаків та Стольного. Однак кожна громада постаралася на славу і прикрасила свій витвір максимально креативно: макошинська – колоссям та калиною, осьмаківська – квітами, городищенська та данилівська – жовто-блакитними прапорами.

Виділилися фантазією та добрим гумором ушнянці – спек­ли запашного «карася», а «Менська сотня» навіть два короваї презентувала.

І найколоритнішими на ярмарку був курінь «Менської сотні». Чого там тільки не пропонували! І шурпу варили, і деруни та млинці смажили, узвар пили. Посеред куреню – ліжко з подушками та молодицями, старовинний, оздоблений рушниками диван. Були тут і кулемет, і автомат, і гиря з перекладиною, і пес-далматинець, і межигірська бутафорія: «золотий батон» і «золотий унітаз», «пеньки». Навіть сам «Віктор Федорович» із булавою зустрічав ярмаркувальників.

Менян та гостей Троїцького ярмарку вітали голова обласної ради Микола Звєрєв, заступник голови облдержадміністрації Сергій Журман, голова райдержадміністрації Олександр Мисник, голова районної ради Володимир Невжинський, міський голова Федір Фесюн, головний лікар району Петро Хомрач, представники Чернігівського земляцтва у Києві.

Спонсорами грандіозного ярмаркового дійства стали громадська організація «Менська сотня», магазин «Лагрос» та підприємці міста.

Коментарі закриті.