На Кабінет міністрів України подали позов до суду з вимогою провести “ревізію” складових прожиткового мінімуму та встановити його на достатньому рівні у відповідності із законом. Як стало відомо DT.UA, відповідний позов було подано до Окружного адміністративного суду м. Києва у неділю, 5 квітня.

“За результатами судової справи, ми маємо на меті визнати поведінку уряду протиправною та змусити провести експертизу споживчого кошику, достатнього для того, щоб громадяни відчували себе людьми. Ми не маємо право обманювати людей” – коментує позов один з його ініціаторів, правозахисник, заступник голови Громадської комісії з розслідування і попередження порушень прав людини в Україні Станіслав Батрин.

Серед вимог позову наступні:

1. Визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України щодо не вчинення  обов’язкових і передбачених законодавством дій для встановлення прожиткового мінімуму в Україні на 2015 рік: – не проведення науково – громадської експертизи набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і  набору  послуг  для  встановлення прожиткового  мінімуму всупереч вимогам ст. 4 Закону України “Про прожитковий мінімум” ; – не проведення перегляду вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально-демографічних груп населення всупереч вимогам ст. 3 Закону України “Про прожитковий мінімум”.

2. Зобов’язати Кабінет Міністрів України: – провести науково – громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні, – на виконання ст. 4 Закону України “Про прожитковий мінімум”; – забезпечити виконання вимог гласності до процесу проведення науково – громадської експертизи набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні, – на виконання ст. 4 Закону України “Про Кабінет Міністрів України”, ст. 3 Закону України “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії”; – провести перегляд вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально-демографічних груп населення, – на виконання ст. 3 Закону України “Про прожитковий мінімум”; – встановити прожитковий мінімум в Україні з дотриманням вимог ст. 48 Конституції України; – вжити заходів до затвердження встановленого Кабінетом Міністрів України розміру прожиткового мінімуму Верховною Радою України в спосіб та в межах повноважень, визначених Конституцією та Законом України “Про Кабінет Міністрів України”.

Ініціатори позову нагадують, що згідно закону, прожитковий мінімум по-суті є правом людини на ті гарантії, які передбачені Конституцією: достатній життєвий рівень, харчування, одяг, житло, здоровя та розвиток особистості. Це те, від чого не може відмовитися держава. Зокрема, відповідно до ст.4 закону “Про прожитковий мінімуму”, прожитковий мінімум встановлюється Кабінетом міністрів після проведення науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг. Така експертиза у грудні 2014 року, перед поданням урядом проекту бюджету на 2015 рік, не проводилася

Також, відповідно до ст.3 цього ж закону, набір продовольчих та непродовольчих товарів та послуг має перезатверджуватися не рідше одного разу на п’ять років.  В Україні такий набір не перезатверджувався вже 15 років.

“Сьогодні для людей заднім числом встановлюють податок на нерухомість, стягують частину заробленої за життя пенсії, вимагають платити за газ та інші послуги без обґрунтування цінової політики та реформ у галузях. Щоб ставити такі питання, спочатку уряд мав вирішити питання прожиткового мінімуму для людини, який гарантує Конституція” У 2015 році прожитковий мінімум встановлений у середньому на рівні 1218 грн. Також держава встановила допустимий розмір мінімальної зарплати за 1 годину на рівні 7 гривень. “Тобто, держава вважає, що громадяни можуть вижити в Україні за 40 гривень на день” – зазначає Батрин, підкреслюючи, що таке ставлення уряду принижує людську гідність.

Зазначимо, що два роки тому, за режиму Януковича, тодішня опозиція у особі зокрема і Арсенія Яценюка пропонувала внести зміни щодо порядку формування та перегляду розміру прожиткового мінімуму (законопроект №2250 від 08.02.2013).  Сьогодні Яценюк як голова уряду має всі можливості для реалізації своєї програми, але нам поки що нічого не відомо навіть про ініціативи у даному напрямі.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Jordan Lafayette Prince, 24, of the 3600 block of Fremont Drive in StAt first, I was like, ‘No.toms sale

“In the first book featuring the character (The Cat in the Hat, 1957), the Cat brings a cheerful, exotic and exuberant form of chaos to a household of two young children one rainy day while their mother leaves them unattended.timberland outlet uk
2

In this study, a selection of commercially available football headgear was tested to determine impact energy attenuation performance

with regard to the ability to reduce likelihood of concussion and more severe head injury.mcm bag

It’s now 24 goals in their last six games and 50 for the season for Luis Suarez and Daniel Sturridge.boutique louboutin
“Guys in our game, we value every piece of time we have.cheap ray ban sunglasses
Minnesota has been as hard hit or harder,” said Eric Janus, Mitchell’s dean.mcm wallet

Коментарі закриті.