Для більшості пересічних українців Чернігівщина асоціюється з княжою добою та, власне, з самим Черніговом.

Дехто згадає гетьманську столицю Батурин, а хтось навіть вже побував у палацово-парковому комплексі в Качанівці та Тростянецькому дендропарку. В іншому ж одна з найбільших за територією областей України залишається невідомою навіть самим місцевим жителям, повідомляє туристичний сайт.

Між тим тут є чудові природні об’єкти, маловідомі або ж зовсім забуті історичні місця та пам’ятки. А дерев’яна архітектура варта того, щоб про неї дізналися і належно оцінили!

Дерев’яна Миколаївська церква Храм в селі Городище – безперечно, один з наймальовничніших на Чернігівщині та й в Україні взагалі. Мистецтвознавець, академік Григорій Логвін називав церкву шедевром архітектури світового значення. Тут використано рідкісний конструктивний спосіб зв’язку трьох зрубів, що перешкоджав осіданню масивного середнього зрубу. Побудована в 1763 році. В 1888 році була дещо перероблена, але первісна композиція збереглася. Вона наслідує традиції дерев’яної архітектури Лівобережної України 17–18 ст. Частково зберігся первісний розпис.

Наразі Миколаївську церкву відтворюють в Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові. Місцева влада не змогла (або не захотіла) зберегти видатну пам’ятку на території Менського району.

Коментарі закриті.