Фермерський рух чи фермерський застій?

На конференції «Підсумки 2016 року та прогнози 2017-го: результати роботи виробників і експортерів», яка відбулася в грудні минулого року, віце-президент Асоціації виробників молока Анна Лавренюк повідомила: – Через різке падіння рентабельності виробництва молока в Україні в 2016 році (за 2016 й експорт українських молочних продуктів скоротився в порівнянні з 2015-м на 8,5% в натуральній масі і на 12,5% в грошовому еквіваленті. – Авт .), в 2017-му курс на скорочення поголів’я корів і зменшення кількості виробленого молока продовжиться.

Прогнозується, що за рік поголів’я корів скоротиться на 85 тисяч, а кількість виробленого молока – на 250-300 тисяч тонн.

І вона не помилилася – в цьому році поголів’я ВРХ в Україні продовжує стрімко зменшуватися. У тому числі і в нашій області.

– За оперативною інформацією нашого департаменту, станом на 1 червня в усіх категоріях господарств Чернігівської області було 210 тисяч голів великої рогатої худоби, з них 113 тисяч корів, – каже директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Юрій Павлішен.
 

– У порівнянні з минулим роком кількість ВРХ зменшилася на 18 тисяч голів. На жаль, така тенденція спостерігається протягом усіх років незалежності в усіх областях країни.

 

Варто відзначити, що на Чернігівщині ситуація не критична – ми входимо в п’ятірку областей, сільськогосподарські підприємства яких утримують найбільшу кількість ВРХ, і в трійку – за кількістю корів. Зменшення ж поголів’я відбувається в основному в приватному секторі.

У 2016 році поголів’я корів в Україні скоротилося на 4,3%, «поб’є» чи 2017-й цю невеселу тенденцію – побачимо.

Катерина Дроздова, “ГАРТ”

Коментарі закриті.