Сьогодні зв’язківці відзначають професійне свято. Нині це, перш за все, висококласні спеціалісти, яким доводиться мати справу з комп’ютерними технологіями.

Ще менше століття тому в дивину були телефон та радіоприймач, а зараз вже й дошкільнята вільно по скайпу спілкуються.

Богданка з бабусею Наталею.
Богданка з бабусею Наталею.

От хоча б п’ятирічна Богданка Трало, що живе в Мені з бабусею Наташею та дідусем Валерієм. Мама Богданки працює у столиці у Міністерстві юстиції, тато зараз на роботі в Ірані. Ще одні бабуся та дідусь живуть у Дніпропетровську. Нечасто всій родині випадає нагода зібратися разом.

– Таке життя, – по дорослому зітхає дівчатко.

І тут же ділиться своїми дитячими новинами про те, що в «Домісольках», де співає, її, може, поставлять солісткою. І що кіт Максим, як їздила в гості до бабусі Ірусі, ховався від неї аж у ванній кімнаті, а тепер по скайпу найпершим перед камерою з’являється. А також про те, що в магазин вона любить ходити з дідусем Валерієм, бо він купує все, що внучка захоче. А бабуся Наташа чомусь не дозволяє їй дивитися всі мультики підряд, які вона, Богданка, сама знайде в інтернеті…

Слухаючи малу щебетуху, бабуся Наталія Іванівна посміхається і додає:

– Мама наша приїжджає часто, а от тато не завжди навіть може подзвонити – така робота. Тож і внучці, і бабусям з дідусями довелося опанувати комп’ютерну грамоту, щоб не сумувати. Інтернет і мобілки значно скорочують відстані.

А як для інших жителів Менщини? Яким зв’язком їм користуватися найзручніше?

shmendukВолодимир Шемендюк – отець Володимир, настоятель Свято-Георгіївського храму, м. Мена:

– Мобільним, безперечно, але я з повагою ставлюсь і до звичного стаціонарного. По мобільному, де б я не був, мене легше знайти прихожанам. Та й мені простіше зв’язатися з моїми півчими, якщо треба терміново. Мобільний, правда, як забудеш відключити, може й серед відправи у церкві задзвонити, тобто, вносить у життя певну суєту.

Але вдома стаціонарний телефон не відключаю і користуюся ним часто, бо це обходиться дешевше.

iachnaІнна Ячна – підприємець, м. Мена:

– Однозначно зручнішим є мобільний зв’язок. Я зараз тимчасово призупинила свою підприємницьку діяльність, то маю трохи більше вільного часу, щоб подзвонити друзям та знайомим. Мобільний зручний тим, що дає можливість не бути «прив’язаною» до телефону, якщо, наприклад, чекаєш якогось дзвінка. Для сьогоднішнього насиченого життя це важливо.

iuschenkoМихайло Ющенко – учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, м. Мена:

– Я мобільним користуватися не вмію, у нас вдома – радіотелефон. У свої 92 роки спілкуюся багато, бо ще співаю у ветеранському хорі, та й друзів багато маю, родичів. Такий телефон, як у нас, для мене дуже зручний: по ньому можна говорити і в кімнаті, і в дворі, і на городі. Я до такого вже звик, тому іншого не хочу.

Коментарі закриті.