Міське звалище переповнене і на вулицях Мени непотребу побільшало вдвічі
Типова менська картинка.
Про переповненні сміттєві контейнери і нерегулярне вивезення сміття у Мені говорять усі, однак від тих балачок ситуація не змінюється роками. Не допомогло і введення оплати за вивезення непотребу.

Не господарі свого міста

Контейнерів для сміття у нашому місті явно недостатньо. І вивозяться вони не завжди за графіком. Тому жителі виносять непотріб і складають його в пакетах чи мішках у кращому випадку біля контейнерів, а в гіршому – де заманеться. Так і виникають стихійні звалища.

– Чого тільки люди не викидають, – обурюється бухгалтер КП «Менакомунпослуга» Галина Горова. – Сухе листя і трава, загиблі тварини, гілля – усе це захаращує контейнери. А за Червоним мостом хтось додумався шкуру і тельбухи зарізаної кози скласти в сумку і поставити біля контейнера. Бродячі коти і собаки розірвали сумку і розтягли її вміст по всій вулиці. І це в спеку!

Не один раз доводилося спостерігати, як приватні підприємці, повертаючись з базару з Блистови чи Бірківки, викидають ящики, коробки, папір у переповнений контейнер. На зауваження реагують зухвало і агресивно.

Коли приїздить сміттєвоз і вивантажує контейнер, люди, які живуть поблизу, виглядають через паркани, коли ж машина поїде. А тоді ледь не наввипередки біжать до спорожнілого бака зі своїм сміттям. Через хвилину – дві контейнер знову переповнений.

– А чому б не винести непотріб тоді, як сміттєвоз не від’їхав, – каже колишній водій КП «Менакомунпослуга» Володимир Булко. – Я скільки разів розмовляв з людьми, просив не ховатися у дворах, а виносити сміття, доки машина ще не від’їхала. Я б звільнив контейнер і не було б скупчення непотребу. Ні, не слухають, роблять собі ж на шкоду.

Рік тому КП «Менакомунпослуга» запровадило плату за вивезення сміття. Здавалось би, хороший задум, бо за ті гроші можна буде і сміттєвоз відремонтувати, і бензин придбати.

– Меняни вкрай погано платять, – каже Галина Горова. – Договори уклали, підписали, а нещасних чотири гривні заплатити неспроможні. Ще й дурять. У сім’ї, приміром, живе шість чоловік, а в договорі вказують, що два. І ще що цікаво – пенсіонери і люди з невисокими статками сплачують гроші регулярно, а заможні взагалі не платять. Додам, що у порівнянні з минулим роком у нашому місті сміття побільшало вдвічі.

За порушення має бути кара

Викинутий мішок з непотребом, залишений труп загиблої тварини – це є не що інше, як злочин над довкіллям. І за це має бути відповідальність.

За багато літ роботи в редакції не можу пригадати бодай одного випадку, коли хтось поніс би покарання за викинуте не в контейнер сміття, за спалювання сирого бур’яну, дим від якого виїдає очі і застилає все густою завісою.

До всього цього, виходить, нема абсолютно ніякого діла структурам, які мали б усе те контролювати. Та й працівникам КП «Менакомунпослуга» варто проводити роз’яснювальну роботу з користувачами сміттєвих контейнерів, залучати до цього дільничних інспекторів міліції.

У Ніжині зуміли ж зробити так, щоб і папірці по місту вітер не розносив, і урни для сміття були не переповнені. Ніжин не за тридев’ять земель, можна поїхати і запозичити досвід по прибиранню міста і дотриманню щоденної чистоти.

Коментарі закриті.